.

.

Altera USB Blaster Преземете Кабел ALTERA FPGA CPLD USB Blaster Програмер Грешки за Altera Циклон & MAX од Waveshare

Altera USB Blaster Преземете Кабел ALTERA FPGA CPLD USB Blaster Програмер Грешки за Altera Циклон & MAX од Waveshare

DEN 993.00
DEN 1103.52
-10 %
Количина на стоки


Altera USB Blaster Преземете Кабел ALTERA FPGA CPLD USB Blaster Програмер Грешки за Altera Циклон & MAX од Waveshare
USB Blaster Преземете Кабелот е дизајниран за ALTERA FPGA, CPLD, Активни Сериски Конфигурација Уреди и Подобрени Конфигурација Уреди, USB 2.0 конекција со PC и JTAG, КАКО, на ПС на целните уред. Опис
USB Blaster Преземете Кабел интерфејси USB порт на компјутерот на Altera® FPGA монтира на печатено коло. Кабелот испраќа конфигурација на податоци од КОМПЈУТЕРОТ да се стандарден 10-pin насловот поврзани со FPGA. Можете да го користите USB Blaster кабел за да iteratively преземање конфигурациски податоци на системот за време на текара или да програма на податоци во системот за време на производството.
Тоа surpports на ALTERA вкупно серија FPGA/CPLD уреди, Активни Сериски Конфигурација Уреди, Подобрени Конфигурација Уреди, и поддржува, КАКО, PS, JTAG три преземете режими. Клучни Карактеристики Перформанси Поддржува ALTERA вкупно серија FPGA/CPLD уреди. Поддржува ALTERA вкупно серија Активни Сериски Конфигурација Уреди. Поддржува ALTERA вкупно серија Enhanced Конфигурација Уреди. Поддржува КАКО, PS, JTAG три преземете режими. Висока-брзина, стабилен и внатрешни FT245 R+CPLD дизајнирани. Поддржува 1.2-5 V програмирање напон. Поддржува Signal Tap II вградени логика аналитичар. Поддржува Nios II на вградени процесор комуникација и за дебагирање. Поддржани Софтвери Quartus II интегрирана развојна околина. NIOS II IDE интегрирана развојна околина. NIOS II EDS интегрирана развојна околина. Поддржани Уреди CPLD : MAX3000, MAX7000 A/Б/S, MAX9000 и MAX II итн. FPGA : Stratix, Stratix II, Циклон, Циклон II, Cyclone III, ACEX 1 K, АПЕКС 20 K и FLEX 10 K итн. Активни Сериски Конфигурација Уреди, вклучувајќи : EPCS1, EPCS4, EPCS16 итн. Enhanced Конфигурација Уреди, вклучувајќи : EPC1, EPC4 итн. Други Карактеристики за Висока преземете брзина : FT245+CPLD+244, во близина на оригиналниот ALTERA USB Blaster. Брзина на Download 1-3 пати побрзо отколку други шеми, како што се 68013 или C8051 F. Се поврзува со КОМПЈУТЕР Компјутер конекција преку USB 2.0 интерфејс. Се поврзува со цел одбор Целна одбор конекција преку JTAG, КАКО, PS интерфејси. На слика 1, 2,и 3 подолу го покажува насловот pinouts на различни интерфејси. Слика 1. JTAG насловот pinout
Слика 2. КАКО заглавие pinout
Слика 3. PS насловот pinout
Фотографии
LED Статус Црвени LED : Моќ индикатор Зелена LED : Сигналот индикатор, ПРЕДВОДЕНИ е за, додека симнување/програмски Симнувања
Развој на ресурси : прирачник за корисникот, софтвер, итн.
Вики за слободен софтвер : www.waveshare.com/wiki/USB_Blaster_V2 Пакетот Содржи USB Blaster V2 × 1 USB Кабел × 1 10-pin кабел × 1 Упатство за Корисникот CD × 1

Број На Модел На:
USB Blaster V2
Бренд Име:
Waveshare
Демо Одбор Тип:
Други
категорија:
Altera FPGA/CPLD на Програмата Симнете го Кабелот
Програмирачки Напон:
1.2-5 (V)
Поддржани Софтвери:
Quartus II, NIOS II IDE, NIOS II РЕД итн.
Поддржани Уреди:
CPLD, FPGA, Активни Сериски Уреди за Конфигурација
Преземете Режими:
КАКО, PS, JTAG
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ