.

.

станот fresnel леќа за led светло со големина 100mm и фокус 80mm

станот fresnel леќа за led светло со големина 100mm и фокус 80mm

DEN 394.08
Количина на стоки

Нашите R&D центар има моќни истражување способност,OEM наредби се достапни.Овој Објектив е исто така одлична за ситни во книги, списанија,мапи,телефонски именици,рецепти,итн.3 mm
дебелина : 2mm meterial : ПММА
карактеристика и предности :
1.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цик-цак или sawtooth пресек.и може да соединенија на Растојание истражување и развој според клиент барање и photosource, дизајни секој вид на проект Агол Fresnel леќа . Ние сме една од водечките fresnel леќа производители во Кина, со 100 вработени и 15 високи инженери. компанијата предности : 1.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.
Точка фокус Fresnel леќа :
Поглед од напред како стрела во собата, се состои од прстен прстен концентрична кругови :
Линеарни Fresnel леќа е во однос на точка на фокус во однос на Fresnel леќа, својата позитивна форма изгледа како shutter, гледам профилот, Е, исто така, точката на промена на sawtooth форма, за разлика од диск Fresnel леќа, овој објектив фокусот на светлината да се формира права линија :
Fresnel леќи и најчесто се користат во светлина, собирање на апликации,како што се кондензаторот системи или emitter/детектор на поставување. Прашања обично се одговори во рок од 24 часа Најдобри предност е : ние може да се направи мувла од страна на самите себе, па ние може да го прилагодите fresnel леќа според вашиот дизајн.висок квалитет, конкурентна цена.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.
Ние може да обезбеди СЛОБОДНИ ласерско сечење servise !!!
_________Важни објаснување :
Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.
Fresnel леќа за да формираат тенка станот на леќа, нејзиниот профил изгледа како sawtooth форма, но всушност, секој во непосредна близина на ножот Агол е постојано се менува, Аголот на промените е со цел да се фокусира светлината се спојуваат на истото место. Ова навистина може да биде голема и креативни подароци за децата како играчка и постарите луѓе на кои им е потребна визуелна помош.висока светлина проницаемост,повеќе посветла
4.
Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе.
На Fresnel леќа е едноставен вовед
Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптички-одделение акрилик.
_________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?
Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.Секој sawtooth создава мал призма.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.висока светлина
2. Спротивно на тоа, една обична чаша леќа ќе биде 200mm дебелина на работ, тежат над 50kgs и трошоците илјади долари.
Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.

Употреба:
Оптички
Обликот:
Plano
Дијаметар:
100mm
Фокусна Должина:
80mm
Број На Модел На:
MYlens-100-80
Структура:
авион
Материјал:
ПММА
R

Тие исто така купуваат со овој производ