.

.

Висок квалитет 18SMD 5050 9005 led магла, за во автомобил 12v 9006 светла за магла,автомобил 9006 led светилки бесплатен превозот 5pcs/многу

Висок квалитет 18SMD 5050 9005 led магла, за во автомобил 12v 9006 светла за магла,автомобил 9006 led светилки бесплатен превозот

DEN 714.00
DEN 892.80
-20 %
Количина на стоки


1. Тип на производ : 9006-18 SMD
2. Влезен Напон : DC12 V
3. Моќ Дисипација : 3.24 W Max
4. Led type : 5050 3 чипови SMD
5. Led Количина : 18 компјутери
6. Прозрачна Флукс(lm) : 360-420 LM
7. Зрак Агол : 360 степени
8. LED Боја : Бела,Црвена,Сина,Жолта,Топло бела,Зелена
9. Светилки носителот : 9005(HB3),9006(HB4) за селекција, Стандардно за 9006(HB4) испратените,
10. illuminant димензија : Φ18x25mm
11. Тежина : 12g
12. Оперативен Температура : -40~85 C
13. Сертификати : ROHS , CE

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Wattage:
3w
Тип На Објект:
LED Светилки
Зрак Агол(°):
360°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD5050
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
5%
Број на LED Чип:
18 компјутери
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Должина:
N
База Тип:
HB4
Обликот:
R
R

Тие исто така купуваат со овој производ