.

.

Argedo 10pcs Нови Карбид PCB CNC Гравирање Машина Рутер V Битови 10 Степен 0.5 mm Бесплатен Превозот #SM441 @СП

Argedo 10pcs Нови Карбид PCB CNC Гравирање Машина Рутер V Битови 10 Степен 0.5 mm Бесплатен Превозот SM441 @СП

DEN 1146.72
Количина на стоки


10pcs Нови Карбид PCB CNC Гравирање Машина Рутер V Битови 10 Степен 0.5 mm
Бесплатен Превозот #SM441 @СП
Ако ви се работат или одржување на CNC или PCB машини, бидете сигурни дека ќе не снема на гравирање битови со овој пакет од 10 V облик, 10 Степен 0.5 mm карбид замени.
Спецификации :
- Обликот : V
- Диплома (2a) : 10
- Материјал : карбид
- Месо тело дијаметар (D) : 3.175 mm
- Сечење на работ дијаметар (d) : 0.5 mm
(Ние, исто така, имаат 0.1 mm,0.2 мм,0,3 mm и 0.4 mm во акции.Ако ви се потребни овие големина,pls оставете порака до нас кога ќе ги нарачате.)
- Вкупна должина (L) : 33mm
Engrave Широк Спектар на Материјали, Вклучувајќи :
- Кола
- Метал
- Поголемиот дел од пластика
- Дрво
- Стаклени влакна
- Јаглерод;
Овие долготрајни делови се направени од високо квалитетни карбид за прецизни, брус-бесплатно сечење искуство.
Пакет се вклучени :
10 x Карбид CNC Гравирање V Битови 10 Степен 0.5 mm
Ние прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T/T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 1-5 дена по приемот на плаќање. Нарачки ќе бидат откажани ако плаќањето не се примени во рок од 10 дена од купувањето
Сите предмети се продаваат се сосема нови. Ако примите погрешно или неисправни објектот, ве молиме ни e-mail во рок од 7 дена од денот ќе го добиете производот. Подоцна од 7 дена објектот не може да се прифати за returnning. Ако цел е неисправен,ќе испрати замена на делови за вас по добивањето на доказ на неисправни фотографии на објекти кои сте ги добиле, и без дополнителни трошоци.Превозот и ракувањето не се враќа.Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во ре-saleable состојба,сите пакување, вклучувајќи и прирачници, гаранција форми,итн. Купувачот е responsilble за враќање превозот бесплатно
Ве молиме бидете сигурни дека на адресата која ја давате да се поправи.Доколку адресата е погрешна, пратката пропадне за испорака и е испратена назад до продавачот ,купувачот треба да се плати за првиот и за враќање на такси превозот. Ние брод на светот и прогласи пониска вредност за царинска Ставка испратени од Кина Копното користење на воздухопловната од EMS,UPS-от,DHL,e Packet или Хонгконг Пост. Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена.( Бразил и Русија ќе се 20-60 дена,бидејќи од локалните обичаи. Ако се случи да има какви било давачки, даноци и други надоместоци кои ги наплаќаат од страна на курирска компанија и вашиот односната земја, купувачите се должни да ја плаќаат. Внимание : купувачот од Бразил треба да се обезбеди CNPJ БР. или CPF БР. кога ќе ги нарачате.)

Вкупна Должина:
33mm
Бренд Име:
Argedo
Материјал:
Карбид
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ