.

.

Висок квалитет 12V BAU15s PY21W Автомобил led Пак Сигнал,P21W R5W Автомобил led обратен светлина,BA15s led Задни светла бесплатен превозот 50pcs/многу

Висок квалитет 12V BAU15s PY21W Автомобил led Пак Сигнал,P21W R5W Автомобил led обратен светлина,BA15s led Задни светла бесплатен

DEN 3648.00
DEN 4560.00
-20 %
Количина на стоки


1.Тип на производ : 1156-13 SMD
2.Влезен Напон : 12 VDC
3.Моќ Дисипација : 2.34 W Max
4.Прозрачна Флукс(lm) : 230-260 LM
5.Зрак Агол : 360 степени
6.Светилки носителот : BA15s(1156) Други светилка носителот треба да се специфицираат
7.Led боја : Црвена/Жолта боја/Бела/Сино/Топло бела/Зелена
8.illuminant димензија : Φ18x19.0mm
9.Тежина : 12.5 g
10.Оперативен Температура : -40~85 C
11.Сертификати : ROHS , CE

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Тип На Објект:
LED Светилки
Зрак Агол(°):
360°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
База Тип:
Б15
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD5050
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
5%
Број на LED Чип:
13 парчиња
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Должина:
N
Обликот:
R
R

Тие исто така купуваат со овој производ