.

.

DC12v ALumimum инфраред RGB led осветлување контролер+ 44key далечински dimmer max.оптоварување 144w rgb led диодите на блицот 5pcs/многу,DHL бесплатен превозот

DC12v ALumimum инфраред RGB led осветлување контролер+ 44key далечински dimmer max.оптоварување 144w rgb led диодите на блицот

DEN 3888.00
Количина на стоки

DC12v ALumimum инфраред led осветлување RGB контролер+ 44key далечински dimmer, макс.оптоварување 144w rgb led диодите на блицот CE&ROHS 5pcs/многу промоција на курирската служба DHL FEDEX ЕМС бесплатен превозот
Карактеристики :
*44-копче инфраред LED RGB контролер донесува напредни микро единица за контрола, тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН.
*На пример,точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлината и така натаму;
*Во исто време, тоа има многу предности како што се лесен конекција ,едноставност за користење и други.
*Според реалната потреба на клиентите, тоа може да се врши jumpy се менува, постепено се менува и други ефекти од промените.Вкупно има повеќе од 40 начини за вашиот избор.
Технички Податоци :
Работна температура : -2060 o C
Напон : DC12 V (24 V исто така е достапен)
Нето тежина : 180g
Димензија : L128* W65* H25 mm
Конекција : Заедничка анодна
Статички потрошувачка на енергија :
Излезна струја :
Излез : 3 канали
Излезна моќност : 12 V :
Demension големина на :
Конекција Цртање :
Забелешка :
1.заеднички анодна
2.може да се вчита 10m rgb led ленти која е 60leds/m
3.може да се вчита на 20 милиони rgb led ленти кои со 30leds/m
4. влезен напон : DC 12v ( DC24v е опционално)
-

Копчето Број:
44
боја:
Бела
Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Wattage:
144
Гаранција:
2 години
сертификација:
CQC,CE,FCC,PSE,VDE,ССА,ГШ,RoHS,EMC,LVD,CCC
Далечински Растојание:
20м
Број На Модел На:
TP-CB12A/44G-12v
Осцилација фреквенција:
50-60Hz
Max. Оптоварување На Моќ:
144
Материјал:
алуминиум школка
Controled Метод:
далечинскиот
Напон:
12V
Применливи Светла:
rgb led
Режим На Конекција:
жица за да жица
Карактеристики:
44key ir led rgb слика контрола
Име на производ:
осветлување контрола
Влезен Напон:
DC 12V (24v е опционално)
Излезна Струја:
Излез:
3 канали излез
Излезна Моќност:
Работна температура:
-20~60 centigrade степен
Нето тежина:
180g
Demension:
L128*W65*H25mm
врска:
заеднички анодна
Пакување:
L135*W78*H55mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ