.

.

SPL LL90 Хибрид Пулсова Ласерски Диоди со Интегриран Возачот Фаза 905nm 25W Врв Моќ-OSRAM

SPL LL90 Хибрид Пулсова Ласерски Диоди со Интегриран Возачот Фаза 905nm 25W Врв Моќ-OSRAM

DEN 1256.16
Количина на стоки


SPL LL90 Хибрид Пулсова Ласерски Диоди со Интегриран Возачот Фаза 905nm 25 W Врв Моќ-OSRAM
Спецификација :
Тип : SPL LL90
Бранова должина : 905nm
Се одлучат. Врв Моќност : 25w
Функција :
Ниска цена, со мали димензии пластични пакет
Интегрирани FET и кондензатори за контрола на пулсот
Затегнатите In Al Ga As/Ga As QW-структури
Висока моќност големи-оптички-шуплина ласерски структура
Ласерски отворот 200 µm x 2 µm
-Со голема брзина на работа ( Апликација :
Опсег наоѓање
Безбедност, надзор
Осветлување, палење
Тестирање и мерење систем
Безбедносни Совети :
Во зависност од режимот на работа, овие уреди емитуваат високо концентрирана не се видливи инфрацрвена светлина која може да се опасни за човечкото око. Производи кои опфаќаат овие уреди треба да се следат безбедносни мерки на претпазливост во IEC 60825-1 "Безбедноста на ласерски производи"
На datasheet може да бидат обезбедени за вас, ве молиме контактирајте со нас!
Пакет :
1 X SPL LL90 Хибрид Пулсова Ласерски Диоди со Интегриран Возачот Фаза 905nm 25 W Врв Моќ-OSRAM
Превозот И Испорака
Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната, и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси. Ве молиме e-mail на вашиот поштенски код за превозот понуда. Меѓународни клиенти може да се доживее задоцнувања од страна на царинските или национални пост услуги. Преглед на вашиот нетарифни ограничувања. Ве молиме ги споделите со нас пред исплата ако ви треба сплит пратката. Времето на Испорака На време да брод до меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната доста зависи од diffrent desination на светот, тоа е исто така предмет на промена се должи на локалните временските услови, поштенска политика и обичај проверка. База на агенцијата за Воздух mail правила и нашето искуство, љубезно ве молиме да се напомене дека за Да се сад / Велика Британија / Австралија, таа ги зема околу 10-15 дена; Да Канада, таа ги зема околу 12-18 дена; Да Бразил / Јужна Америка, таа ги зема околу со 25-35 дена. Во Италија / Франција / Шпанија / Германија/ Источна Европа, што е потребно aournd 15-20 дена. Се враќа & Замени & Поправка Ние прифаќаме враќа & замени во рок од 7 дена од денот на клиентите добиваат производи, ве молиме бидете првиот контакт во рок од 7 дена од денот на приемот на нарачката. Производи треба да се достават во оригинална состојба. Како придобивка на нашите клиенти, ние исто така, обезбеди поправка во рок од 3 месеци од денот кога овој објект се испраќаат надвор, по поправка е направено, ние ќе ви испратиме објект, но и на клиентите треба да се плати и превозот начини.

Тип На Објект:
Ласерско Светло
R

Тие исто така купуваат со овој производ