.

.

Висок квалитет 5050 12V 3W H1 led магла автомобил led H1 сијалица H1 авто led светла за слободни shpping 5pcs/многу

Висок квалитет 5050 12V 3W H1 led магла автомобил led H1 сијалица H1 авто led светла за слободни shpping 5pcs/многу

DEN 737.00
DEN 921.60
-20 %
Количина на стоки


1.Тип на производ : H1-18 SMD
2.Влезен Напон : 12 VDC
3.Моќ Дисипација : 3.24 W Max
4.Прозрачна Флукс(lm) : 320-400 LM
5.Зрак Агол : 360 степени
6.LED Боја : Бела/топло бела/Red/Сино/Жолта/Зелена одберете
7.Светилки носителот : H1
8.Извор на светлина големина : Φ18x25mm
9.Тежина : 20g
10.Оперативен Температура : -40~85 C
11.Сертификати : ROHS , CE

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Wattage:
3w
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Зрак Агол(°):
360°
Број на LED Чип:
18 компјутери
Просечен Живот (часот):
100000
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
LED Чип Бренд:
Epistar
Напон:
12VDC
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Бренд Име:
HCLi
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
N
Обликот:
R
База Тип:
H1
R

Тие исто така купуваат со овој производ