.

.

10A 12V/24V PWM Интелигентни соларни на полнење и празнење контролер---под промоција!!!!!

10A 12V/24V PWM Интелигентни соларни на полнење и празнење контролер---под промоција!!!!!

DEN 3223.00
DEN 3792.00
-15 %
Количина на стоки


10 A 12 V/24 V PWM Интелигентни соларни на полнење и празнење контролер-под промоција!!!!!
Производот може автоматски да управуваат со работата на Соларен Панел и батеријата во Сончевиот Систем.
I. ФУНКЦИЈА :
1. над-оптоварување заштита
2.краток спој заштита
3.обратна празнење заштита
4.обратно поларитетот заштита
5.заштита од l ightning штрајк.
6.под-напон за заштита на
7.над-полнење заштита
II. C ONNECTION (A S ОЗНАЧЕН ВО ГРАФИКОНОТ ) :
Отворете го горниот капак на контролорот; поврзете се на жица и терминали на контролорот според цртање на горниот капак на контролер.
1. Поврзете на "+", "- " Столбови на батеријата за да ги точните пристаништа на контролорот (третиот и четвртиот една од лево).
*Ако се вчита индикатор (марко : load) искри еднаш и започнува осветлување по 30 секунди, може да се каже конекцијата е точен; следната операција може да се продолжи, во спротивно, следниве работата може да ја оштети контролер.
2. Поврзете на "+", "- " Столбови на соларни панел за точниот пристаништа на контролорот (прв и втор од лево).
*Неточни конекцијата може да го оштети.
3. Поврзете на "+", "-" Столбови на оптоварување на точни пристаништа на контролорот (петтиот и шестиот една од лево).
III. ЈАС NDICATOR LED
1. Батеријата е да биде обвинет силно кога цената е ПРЕДВОДЕНА осветлување; треперење значи дека батеријата е во постоечкиот полнење на владата, доколку е надвор значи полнење престана.
2. Кога Товарот LED осветлување е, тоа значи дека има излез и оптоварување може да работи; ако тоа е исклучено, не постои излез и товарот не може да работи.
Напомена :
1. Ве молиме бидете сигурни дека оценет напон на соларни панели, батерии на товари се исти и сите се 12 V или сите 24 V.
2. На номинална струја од соларни панели и оптоварување мора да биде помал од номинална струја на контролер.
Спецификации :
Номинална напон
12 V или 24 V
Напон на стоп напојување
10.8 V или 21.6 V
Номинална струја на полнење
10 A / 15 A
Напон на продолжите напојување
12.6 V или 25.2 V
Номинална оптоварување тековната
10 A / 15 A
Напон на прекинете полнењето
14.0 V или 28.0 V
Работна температура
-20 ~ +60 °C
Температурата коефициент на напон престане да ја полните
-3m V/ °C /cell
Димензија (L*W*H)
101x 95x 35 мм
Нето тежина
220g
Параметри може да се прилагоди од страна на клиентите.
IV. МЕТОД ЗА ДА ГО ПОСТАВИТЕ ИСКЛУЧУВАЊЕ НА СВЕТЛИНА :

Примена:
Сончевиот Систем Контролер
Максимална Струја:
10A
Број На Модел На:
Г-CMP10
Номинална Напон:
12v или 24v
Номинална струја на полнење:
10A
Номинална оптоварување тековната:
10A
Работна температура:
-20 ~ +60A°C
Димензија (L*W*H):
101x95x35 mm
Нето тежина:
220g
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ