.

.

DC24v rgb led светло контролер дома апаратот rgb контролер Заеднички анодна со скок/постепено боја се менува DHL бесплатен превозот

DC24v rgb led светло контролер дома апаратот rgb контролер Заеднички анодна со скок/постепено боја се менува DHL бесплатен превозот

DEN 33542.40
Количина на стоки

DC24v 6-копче за rgb led светло контролер дома апаратот rgb контролер,Заеднички анодна,со скок/постепено боја се менува, 100pcs/многу големо и промоција на курирската служба DHL FEDEX ЕМС бесплатен превозот
Карактеристики :
*6-копче за RGB LED контролер донесува напредни микро единица за контрола, тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН.
*На пример, точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлината и така натаму;
*Во исто време, тоа има многу предности како што се лесен конекција ,едноставност за користење и други.
*Според реалната потреба на клиентите, тоа може да се врши jumpy се менува, постепено се менува и други ефекти од промените.
Технички Податоци :
Работна температура : -2060 o C
Напон : DC24 V (DC 12 V, 5 V исто така е достапен)
Нето тежина : 133g
Димензија : L90* W85* H29 mm
Конекција : Заедничка анодна
Статички потрошувачка на енергија :
Излезна струја :
Излез : 3 канали
Излезна моќност : 24 V :
Конекција Цртање :
Забелешка :
1.заеднички анодна
2.може да се вчита 10m rgb led ленти која е 60leds/m
3.може да се вчита на 20 милиони rgb led ленти кои со 30leds/m
4. влезен напон : DC 24v ( 12v, 5v може да биде задолжително)


боја:
Бела
Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Гаранција:
2 години
сертификација:
CQC,CE,FCC,ССА,RoHS,EMC,LVD,CCC
Далечински Растојание:
20м
Осцилација фреквенција:
50-60Hz
Број На Модел На:
TP-CC12ALL-24V
Controled Метод:
допир интерфејс за контрола
Материјал:
ABS Пластика
Напон:
24V
Применливи Светла:
rgb led диоди
Max. Оптоварување На Моќ:
288
Wattage:
288
Режим На Конекција:
жица за да жица
Карактеристики:
24v rgb led светло контролер
Име на производ:
24v rgb led светло контролер
Влезен Напон:
24V DC (12V,5V опционално)
Излезна Струја:
Излез:
3 канали излез
Излезна Моќност:
Работна температура:
-20~60 centigrade степен
Нето тежина:
133g
Demension:
L93*W85*H29mm
врска:
заеднички анодна
Пакување:
L135*W78*H55mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ