.

.

AC220V 6CH Далечински Управувач Switch 6Receiver Предавателот Долга Низа Дома Светлината LED Светилка Далечински Контролер Научат Код за Далечински Префрлате

AC220V 6CH Далечински Управувач Switch 6Receiver Предавателот Долга Низа Дома Светлината LED Светилка Далечински Контролер Научат

DEN 1503.00
DEN 1728.00
-13 %
Количина на стоки

Опис На Производот
Тука е 6 компјутери AC220 V 1 CH Приемник ( Случај) + 1 pcs6 Копчето предавателот 50-500m
1.Работен Напон : AC220 V повеќе или помалку 10%
2.Максимална Струја : 10 A (треба подобро помал од 7А )
3.Канал : 1 CH
4.Работна Фреквенција : 315 MHZ/433 MZH
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +60'C
Излез начин : Еден. За да се префрлате .Latched Прилагодливи
Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот
Излез Државата :
Тоа е приспособена од страна на Скокач на Приемникот Одбор, (пред да го промени .треба ИСКЛУЧЕТЕ го моќ. Се додека имате тоа се промени, тогаш пак на власт повторно, или Државата нема да се менува)
A : Еден-Стави на Скокач на "T&G".
Б : за да се Префрлатестави на Скокач на "M&G"
C : Latched- Земете начин на Скокач или стави на Скокач на било 1 Pin.
ЕденПритиснете на Предавателот го копчето А, примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување На; примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО,
За да се префрлате-Притиснете предавателот копчето за 1 пат , примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето повторно, примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО,
LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете предавателот копчето Б, реле НА OFF.
Метод На Учење :
Текст AC220 V за Примачот .Притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот. Потоа притиснете предавателот, Led индикатор флеш брзо, тоа значи учење успешно.
Бришење Кодот
Имајќи притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно.
AC220 V 1 CH SMD LED Светилка Моќ НА OFF RF безжичен прекинувач Приемник&Предавателот 10 A Еден Toggle Додадете контролер слободно 5 Units US$ 99.00 /многу
групи / многу
безжичен прекинувач 220 V 1 CH 2 AB копчето Безжичен Приемник&Предавателот 220 V1 CH) 10 A излез државата е прилагодлив 1 CH 1000 W 200 M US$ 13.65 /set
Светлината LED Светилка Дома Апарати ЗА Далечинска Контрола Switch 315/433 MHZ AC220 V Remote НА ИСКЛУЧУВАЊЕ на Прекинувачи Радио Приемник Предавателот US$ 103.00 /многу
групи / многу
AC220 V 1 CH Далечински Управувач Switch Светлината LED Светилка Магла Светилка Автомобил Светлина Коридор Светлина Далечински Управувач Префрлување на Текст 220v Излезен напон 220v US$ 13.50 /set
AC220 V 10 A Реле 1 CH Безжични RF Далечински Управувач Switch Предавателот+ Приемник Светилка LED Светло за Осветлување Далечински ВКЛУЧЕНО ИСКЛУЧЕНО Switch315/433 US$ 12.00 /set
220 V 1 Way Безжичен Прекинувач за Светло Светилка SMD LED ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ Безжичен Приемник&Предавателот 10 A Momenrary Toggle Latched US$ 19.22 /set
Осветлување Далечински Управувач Прекинувачи AC220 V 30 A Реле Приемник Водоотпорен 2 Предаватели Светлината LED Светилка Далечински Контролер 315/433 US$ 18.00 /set
220 V 2 Каналот Осветлување Далечински Управувач Прекинувачи Светилка LED Светло Remote НА ИСКЛУЧУВАЊЕ Систем 1 Receiver 2 Transmitter Учење Код US$ 18.50 /set

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
50-500m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1
Работен напон:
220v
Макс Оптоварување:
10A
Пренесување на далечина:
20-200m
Канал:
1CH
Излез Државата:
Еден Toggle
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ