.

.

Топла продажба OBD/OBD II Мини ELM327 Bluetooth работат на Андроид вртежен момент дијагностички алатка за Скенирање 2.1 Верзија бесплатен превозот од пост воздух

Топла продажба OBD/OBD II Мини ELM327 Bluetooth работат на Андроид вртежен момент дијагностички алатка за Скенирање 2.1 Верзија

DEN 268.80
Количина на стоки


Топла продажба OBD/OBD II Мини ELM327 Bluetooth работат на Андроид вртежен момент дијагностички алатка за Скенирање 2.1 Верзија
Поддршка на сите OBDII протоколи како што следува :
ISO15765-4 (МОЖЕ да);ISO14230-4 (KWP2000);ISO9141-2;J1850 VPW;J1850 PWM
Функции :
1.Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот-специфични, и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци).
2.Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина)
3.Прикажете тековната сензор податоци, вклучувајќи :
4.Моторот ВРТЕЖИ во минута
5.Пресметува Оптоварување Вредност
6.Coolant Температура
7.Гориво Систем Статус
8.Брзината На Возилото
9.Краток Рок Гориво Трим
10.Долгорочни Гориво Трим
11.Доза Цела Притисок
12.Времето Однапред
13. Внесувањето Воздух Температура
14.Проток На Воздух
15.Апсолутна Гас Позиција
16.Кислород сензор напони/поврзан краток рок гориво скратува
17. Гориво Систем статус
18.Гориво Притисок
Vehile листата :
Ве молиме обрнете внимание на оваа алатка може да не се користи за дизел моторот.
Бенц 2001/02/03 W203 C200 K (ISO)
БМВ Х5 2002 година (ISO), Chevrolet Aveo (ISO)
Citroen C3 2004 година (ISO) Daihatsu YRV 2005 (ISO)
Daihatsu YRV Турбо 2006 (ISO)
Fiat Tipo 2002 година (ISO)
Ford Нов Фокус 2006 година(МОЖЕ да ја)
Хонда Спогодба 2006 JDM (ISO)
Хонда Спогодба Евра Р 2004 JDM (ISO)
Хонда Град GD8 (ISO)
Хонда Граѓански ES 1.6 A (ISO)
Хонда Интегра Type R DC5 JDM (ISO)
Хонда Џез 1.4 M (ISO)
Hyundai Акцент 2004 година (ISO)
Hyundai Getz 1.3 НА 2004 ГОДИНА (ISO)
Hyundai Getz 1.6 M 2004 ГОДИНА (ISO)
Hyundai Матрица 2004 година (ISO)
Hyundai Santa Fe 2.4 A (ISO)
Hyundai Sonata GLS (ISO)
Hyundai Sonata 2005 (ISO)
Hyundai Tuscani FX (ISO)
Kia Carens 2005 (ISO)
Kia Magentis 2005 (ISO)
Киа Рио LS (ISO)
Kia Sorento SUV 2005 (ISO)
Lexus es300 Mazda 2 (МОЖЕ да)
Mazda 5 (МОЖЕ да)
Mazda 6 (МОЖЕ да)
Mazda Premacy 2001 година (ISO)
Mazda RX8 (МОЖЕ да)
Мицубиши Colt 2003 (ISO)
Мицубиши Colt Плус 2005 (ISO)
Мицубиши Eclipse(GST-Турбо Автомобил може да биде тестирано за 1995-2000 година;RS/ГШ1994-1996 ГШ на сите може да се направи;Турбо Автомобил на годината 1996-2000,само да имаат брзина и TPS,може да се расчисти DTCS)
Мицубиши Lancer Evolution IX 2006 (ISO)
Мицубиши Pajero Од 3,5 V6 2006 (ISO)
Nissan Сончево Б14 (ISO)
Nissan Сончево VIP FB15 (ISO)
Nissan X-Trail 2.0 L 2004 ГОДИНА (ISO)
Nissan X-Trail 2.5 L 2004 ГОДИНА (ISO)
Peugeot 206 2001 –Само може да се покаже ВРТЕЖИ во минута
Peugeot 206 (ISO)
Peugeot 307 (ISO)
Peugeot 407 (ISO)
"Рено" Megane II 2005 (ISO)
"Рено" Kangoo 2006 (ISO)
Субару Impreza 1.6 TS 2002 ГОДИНА (ISO)
Субару Impreza WRX 2005 (ISO)
Toyota Camry 2.0 НА 2004 ГОДИНА (ISO)
Toyota Camry 2.4 од 2005 година (ISO)
Тојота е корола Altis 1.6 2005 година (ISO)
Тојота е корола GLXi G8 1999 (ISO)
Тојота е корола G9 2002 година (ISO)
Тојота Vios 2004 година (ISO)
Пакетот вклучува :
1pc x Напредни obd скенирање премногу linterface
1pc x CD возачот

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Јазик:
Англиски
Хардвер Верзија:
Нови
Верзија На Софтвер:
Нови
Бренд Име:
CREACLE
Ажурирање На Софтвер:
Yes
Специјални Функции:
OBD
Место на Потекло:
Кина (Копно)
моќност:
36v
Име На Модел:
мини elm327
Напон:
12V
Специјални Функции:
Авто код читач
R

Тие исто така купуваат со овој производ