.

.

4000W 48VDC Чиста синусен облик PV Инверторот Исклучување Мрежа Соларни& Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 8000W PV Инверторот со CE Одобрено

4000W 48VDC Чиста синусен облик PV Инверторот Исклучување Мрежа Соларни& Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 8000W PV Инверторот

DEN 25807.20
Количина на стоки

Висок батеријата напон исклучување
6.5*30*23 Нето тежина(kg) 10. Црвениот терминал е позитивен пол, црна терминал е негативен пол.25 Бруто тежина(kg) 12.
Заштита Карактеристики :
1. Ако сте заинтересирани за нив, ве молиме да ја разгледате нашата веб-страница. Преоптоварување исклучување
2.5 V 20 V±1 V 40 V±1 V 50 V±1 V 60 V±1 V 80 V±2 V 96 V±5 V во Текот вчитај исклучи излез напон Над затвори 15. Кога ќе паралелно поврзување на инверторот паралелно, ве молиме да се поврзете на црвениот терминал да црвена и црна црна. Детални оперативни, ве молиме контактирајте со вашиот локален финансиски услуги центарот на Alibaba.5 V 21 V±1 V 42 V±1 V 52 V±1 V 62 V±1 V 82 V±2 V 100 V±5 V Низок напон затвори 10 V±0. Во текот температура на исклучување
3. Чиста синусен облик излез
2.
4000 W 48 VDC Чиста синусен облик PV Инверторот Исклучување Мрежа Соларни& Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 8000 W PV Инверторот со CE Одобрено
Внимание :
Кога ќе го поставите цел, освен да се избере точниот DC влезниот напон, AC излезен напон и фреквенција, ве молиме да се информирате каков тип socket е погоден во вашата локална. Индустриска опрема : сончевата енергија, ветерна енергија, гас сијалици со празнење, итн.
4000 W 12 V/24 VDC 110 V/220 VAC Чиста синусен облик Инверторот Исклучување Мрежа Соларни& Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 8000 W PV Инверторот US$ 502.4 Пакување режим Тетрапак пакување Други Start Меки почеток Ладење начини Интелигентни вентилаторот за ладење
Производ Фотографии
1. Имаме штекер видови се како што е подолу :
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн. Апарати за домаќинство електрични апарати : електрични фанови, правосмукалки, климатизација, осветлување и др.
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја. Нисконапонски аларм
4. Кујната опрема : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн.
Карактеристики На Производот :
1. Ако ние не се клиент порака за контактот, ние ќе default за да ја натпревар универзален приклучок за клиентите. DC Страна
2.
За Нас
Како професионална снабдувач на чиста синусна бран соларни инверторот за повеќе од 7 години, имаме confidency и способност да се обезбеди врвен квалитет на производите на нашите клиенти и да бидете сигурни дека производите можат да пристигне на вашата страна успешно и непречено. Ниска работа на бучава, со голема ефикасност. Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни Двојно-ПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата. Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и неговиот работен статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ, кои најчесто се зголеми неговата служба за живот и ви помага да ги зачувате на потрошувачката на енергија, подобрување на ефикасноста на работата и намалување на работната бучава. Но, мора да се добие кредитен рејтинг од Alibaba прво. Нисконапонски исклучување
5. AC Страна
Sockets наменета за различни апарати од различни земји (AC Страна)
Конекцијата Начин на Исклучување Мрежа Инвертери
1.

боја:
DC48V AC220V 50Hz, DC48V AC220V 60Hz, DC48V AC110V 50Hz, DC48V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Број На Модел На:
CZ-4000S
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
42.5*21.7*15.3CM
is_customized:
Yes
Влезен Напон:
48V
Излезниот Напон:
100/110/120V или 220/230/240V
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Тежина:
10.25
DC напон спектар:
42-60VDC
Не оптоварување тековната влечење:
< 1.86 На
Текст ефикасност:
> 85%
Континуирано напојување:
4000W
Пренапони моќ:
8000W
AC регулатива:
3%
Нисконапонски аларм:
42V±1V
Бран форма:
чиста синусен облик
Бруто тежина:
12.4 kg
Одобрени:
CE
R

Тие исто така купуваат со овој производ