.

.

Тркалезна Пластика Fresnel Кондензирање Фокусно 43mm Авион Зголемувачот,Соларна Енергија Concentrator LED Пречник 90mm

Тркалезна Пластика Fresnel Кондензирање Фокусно 43mm Авион Зголемувачот,Соларна Енергија Concentrator LED Пречник 90mm

DEN 2016.00
Количина на стоки

Ние сме една од водечките fresnel леќа производители во Кина, со 100 вработени и 15 високи инженери. компанијата предности : 1.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата. Fresnel леќи, исто така може да се користи како magnifiers или проекција леќи.
__________Напомена :
Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа е
Блиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.висока светлина
2.Тркалезна Пластика Fresnel Кондензирање Фокусно 43mm Авион Зголемувачот,Соларна Енергија Concentrator LED Пречник 90mm
Дијаметар : 90mm
фокусна должина : 43mm
аспект проред : 0. Ова навистина може да биде голема и.
Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите :
Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор.Нашите клиенти вклучуваат Carl zeiss и 3 Dlens.
_________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?
Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.
Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.и може да соединенија на Растојание истражување и развој според клиент барање и photosource, дизајни секој вид на проект Агол Fresnel леќа .висок квалитет, конкурентна цена.висока светлина проницаемост,повеќе посветла
4.
На Fresnel леќа е едноставен вовед
Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптички-одделение акрилик.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму. Ние сме ISO9001, ROHS, CE, Фабрика за Ревизија уверение.
Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот. Спротивно на тоа, една обична чаша леќа ќе биде 200mm дебелина на работ, тежат над 50kgs и трошоците илјади долари.
Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе. Прашања обично се одговори во рок од 24 часа Најдобри предност е : ние може да се направи мувла од страна на самите себе, па ние може да го прилагодите fresnel леќа според вашиот дизајн. На Fresnel lense можат да бидат дизајнирани и произведени во многу големи димензии со мала тежина се должи на помалку од 4mm дебелина, толку цената ќе биде пониска отколку традиционалните magnifiers.
Точка фокус Fresnel леќа :
Поглед од напред како стрела во собата, се состои од прстен прстен концентрична кругови :
Линеарни Fresnel леќа е во однос на точка на фокус во однос на Fresnel леќа, својата позитивна форма изгледа како shutter, гледам профилот, Е, исто така, точката на промена на sawtooth форма, за разлика од диск Fresnel леќа, овој објектив фокусот на светлината да се формира права линија :
Fresnel леќи и најчесто се користат во светлина, собирање на апликации,како што се кондензаторот системи или emitter/детектор на поставување.

Употреба:
Оптички
Обликот:
Plano
Фокусна Должина:
43mm
Број На Модел На:
MYlens-90F43
Структура:
авион
Материјал:
ПММА
Дијаметар:
90mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ