.

.

Тркалезна Пластика Fresnel Кондензирање Фокусно 200mm Авион Зголемувачот,Соларна Енергија Concentrator LED Дијаметар 155mm

Тркалезна Пластика Fresnel Кондензирање Фокусно 200mm Авион Зголемувачот,Соларна Енергија Concentrator LED Дијаметар 155mm

DEN 570.24
Количина на стоки


На Fresnel леќа е едноставен вовед
Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптички-одделение акрилик. Нашата компанија произведе Fresnel леќа кој се користи во фаза на снимање .
_________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?
Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата. Ова навистина може да биде голема и.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.се грижат услуга. компанијата предности : 1.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цик-цак или sawtooth пресек. Да се биде во ова поле за околу 10 години, ние успешно ги извезува производи во САД,Германија,Франција,Бразил,Италија,Турција и така натаму. Ние сме една од водечките fresnel леќа производители во Кина, со 100 вработени и 15 високи инженери.висока светлина
2.и може да соединенија на Растојание истражување и развој според клиент барање и photosource, дизајни секој вид на проект Агол Fresnel леќа .Нашите клиенти вклучуваат Carl zeiss и 3 Dlens.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency.Овој Објектив е исто така одлична за ситни во книги, списанија,мапи,телефонски именици,рецепти,итн.висок квалитет, конкурентна цена.
Но, некои мобилен телефон или со ПОДЛОГА или некои LCD панел може да поддржи еден Fresnel Леќа така можете да изберете од себе. Ние сме ISO9001, ROHS, CE, Фабрика за Ревизија уверение.Тркалезна Пластика Fresnel Кондензирање Фокусно 200mm Авион Зголемувачот,Соларна Енергија Concentrator LED Дијаметар 155mm
Дијаметар : 155mm
фокусна должина : 200mm
аспект проред : 0.
__________Напомена :
Локацијата за Пред Fresnel Леќа : Тоа е
Блиску до камерата инсталиран помеѓу објективот и LCD екранот.
__________Пријателство совети :
Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.обичај големина.висока светлина проницаемост,повеќе посветла
4.
Точка фокус Fresnel леќа :
Поглед од напред како стрела во собата, се состои од прстен прстен концентрична кругови :
Линеарни Fresnel леќа е во однос на точка на фокус во однос на Fresnel леќа, својата позитивна форма изгледа како shutter, гледам профилот, Е, исто така, точката на промена на sawtooth форма, за разлика од диск Fresnel леќа, овој објектив фокусот на светлината да се формира права линија :
Fresnel леќи и најчесто се користат во светлина, собирање на апликации,како што се кондензаторот системи или emitter/детектор на поставување. Fresnel леќи, исто така може да се користи како magnifiers или проекција леќи.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите. Нашите R&D центар има моќни истражување способност,OEM наредби се достапни.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.

Употреба:
Оптички
Обликот:
Plano
Број На Модел На:
MYlens-155F200
Фокусна Должина:
200mm
Структура:
авион
Материјал:
ПММА
Дијаметар:
155mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ