.

.

150W 48VDC исклучување мрежа чиста синусен облик инверторот, UPS-от инверторот погоден за мали соларни или ветар систем

150W 48VDC исклучување мрежа чиста синусен облик инверторот, UPS-от инверторот погоден за мали соларни или ветар систем

DEN 1907.52
Количина на стоки


За Нас
Како професионална снабдувач на чиста синусна бран соларни инверторот за повеќе од 7 години, имаме confidency и способност да се обезбеди врвен квалитет на производите на нашите клиенти и да бидете сигурни дека производите можат да пристигне на вашата страна успешно и непречено.
Заштита Карактеристики :
1. Апарати за домаќинство електрични апарати : електрични фанови, правосмукалки, климатизација, осветлување и др. Индустриска опрема : сончевата енергија, ветерна енергија, гас сијалици со празнење, итн.5 V 20 V±1 V 40 V±1 V 50 V±1 V 60 V±1 V 80 V±2 V 96 V±5 V 200 V±5 V во Текот вчитај исклучи излез напон Над затвори 15. Имаме штекер видови се како што е подолу :
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн.2 V 74 V 90 V 118 V 138 V 247 V Текот топлинска исклучи излез автоматски Средина Работна температура помеѓу -10 °C и +50 °C Работа влажност од 20% ~ 90%RH температура на Чување помеѓу -30 °C и +70 °C Пакет Машина големина(cm) 20*10. Ако сте заинтересирани за нив, ве молиме да ја разгледате нашата веб-страница. Кујната опрема : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн.
Со цел да се обезбедат повеќе изборот на нашите клиенти, ние исто така, промовира чиста синусен облик инверторот со полнач функција и градот електрична енергија комплементарни чиста синусен облик инверторот. Чиста синусен облик излез
2. Висок батеријата напон исклучување
6. Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни Двојно-ПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата. Ова ќе ви помогне да го расчисти царинската успешно и да добијат парцели побрзо. Ако ви треба други моќ на напон спектар исклучување мрежа чиста синусен облик инверторот, ве молиме проверете подолу линкови :
150w 12 V/24 VDC, 110 V/220 VAC, Чиста Синусна Бран Соларни Инверторот или Правец на Инверторот, Пренапони. Но, мора да се добие кредитен рејтинг од Alibaba прво.5*6cm Пакување големина(cm) 27. Обратна поларитетот врска заштита
Технички Параметри : Модел CZ-150 S Текст DC напон 12 V 24 V 48 V 60 V 72 V 96 V 110 V 220 V Напон спектар 10-15 VDC 21-30 VDC 42-60 VDC 50-74 VDC 60-90 VDC 80-118 VDC 100-138 VDC 200-247 VDC Не оптоварување тековната влечење Ефикасност > 85% DC врска Кабли Со Клипови или Автомобил Адаптер Излез AC напон 100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC Континуирано напојување 300 W Пренапони моќ 600 W Бранови Чиста синусен облик Фреквенција 50 Hz или 60 Hz AC регулатива 3% Заштита Низок напон аларм 10. Преоптоварување исклучување
2. Со комплетна заштита : заштита од преоптоварување, внатрешни текот температура заштита, излез краток спој заштита, текст под-напон заштита, текст текот-напон заштита, итн. Инверторот е дизајнирана за да им обезбеди години на непроблематична работа и вклучува автоматски безбедност мониторинг circuitry за заштита на инверторот, и вашата батерија, од inadvertent преоптоварување услови. Нисконапонски исклучување
5.
Карактеристики На Производот :
1.
Применливи За :
150 W 48 VDC исклучување мрежа чиста синусен облик инверторот е многу компактен и мали.
150 W 48 VDC исклучување мрежа чиста синусен облик инверторот, UPS-от инверторот погоден за мали соларни или ветар систем
Внимание :
Кога ќе го поставите цел, освен да се избере точниот DC влезниот напон, AC излезен напон и фреквенција, ве молиме да се информирате каков тип socket е погоден во вашата локална.

боја:
DC48V AC220V 50Hz, DC48V AC220V 60Hz, DC48V AC110V 50Hz, DC48V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
CZ-150S
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
is_customized:
Yes
Тежина:
0.86KG
Излезна Моќност:
101 - 200W
Бренд Име:
МАРС РОК
Големина:
18*10.5*6CM
DC напон спектар:
42-60VDC
Не оптоварување тековната влечење:
< 0.7 На
Countinous моќ:
150w
Пренапони моќ:
300W
Текст ефикасност:
>85%
AC регулатива:
3%
Бранови:
чиста синусен облик
Бруто тежина:
1.13 kg
Стоковните:
150W 48VDC исклучување мрежа чиста синусен облик инвертер
Излезниот Напон:
100/110/120VAC или 220/230/240 VAC
R

Тие исто така купуваат со овој производ