.

.

карактеристика стариот пар на Кинг Династијата Бронза змеј Статуа / скулптура, бесплатен превозот

карактеристика стариот пар на Кинг Династијата Бронза змеј Статуа / скулптура, бесплатен превозот

DEN 2991.00
DEN 3648.00
-18 %
Количина на стоки


Драг пријател, Ако ви се допаѓа Кинески антиквитети, ве молиме да не ја пропуштајте толку ретки и прекрасен објект. Ова е Ретка Кинг Династијата Бронзена Статуа . Таа е направена од Бронза. Тоа е доста ретка и својот занает резба е многу уникатна. Тоа покажува Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тоа ќе ви донесе долговечност, среќен, богат и среќа , и тоа може да додадете специјални убава место ако ја ставиме дома. Тоа има многу голема колекција вредност. Понудата со доверба и не пропуштајте ја! Со среќа! Времето ќе почнуваат да се соберат или страствен колекционер, ова е објект што не сакате да ја пропуштиме. Понудата со доверба !

Тема:
Маскота
Регионален Функција:
Кина
Големина:
12.5cm(L)
занаети:
Скулптура
Вредност:
Има многу добра вредност за собирање
Употреба:
Антички и збирки
Деценија:
Кинг Династијата
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ