.

.

зголемувачот Fresnel леќа со големина 50мм и фокус 28mm

зголемувачот Fresnel леќа со големина 50мм и фокус 28mm

DEN 155.52
Количина на стоки


зголемувачот Fresnel леќа wth големина 50мм и фокус 28mm Дијаметар : 50mm
фокусна должина : 28mm
аспект проред : 0.3 mm
дебелина : 2mm meterial : ПММА
карактеристика и предности :
1.висока светлина
2.limpid транспарентен
3.висока светлина проницаемост,повеќе посветла
4.висок квалитет, конкурентна цена.
5.се грижат услуга. 6.обичај големина. Нашата компанија произведе Fresnel леќа кој се користи во фаза на снимање .и може да соединенија на Растојание истражување и развој според клиент барање и photosource, дизајни секој вид на проект Агол Fresnel леќа . На Fresnel lense можат да бидат дизајнирани и произведени во многу големи димензии со мала тежина се должи на помалку од 4mm дебелина, толку цената ќе биде пониска отколку традиционалните magnifiers. Спротивно на тоа, една обична чаша леќа ќе биде 200mm дебелина на работ, тежат над 50kgs и трошоците илјади долари. компанијата предности : 1. Ние сме една од водечките fresnel леќа производители во Кина, со 100 вработени и 15 високи инженери. 2. Да се биде во ова поле за околу 10 години, ние успешно ги извезува производи во САД,Германија,Франција,Бразил,Италија,Турција и така натаму.Нашите клиенти вклучуваат Carl zeiss и 3 Dlens.
3. Ние сме ISO9001, ROHS, CE, Фабрика за Ревизија уверение. 4. Нашите R&D центар има моќни истражување способност,OEM наредби се достапни. 5. Прашања обично се одговори во рок од 24 часа Најдобри предност е : ние може да се направи мувла од страна на самите себе, па ние може да го прилагодите fresnel леќа според вашиот дизајн.

Дијаметар:
50mm
Обликот:
Plano
Употреба:
Оптички
Фокусна Должина:
28mm
Број На Модел На:
MYens-45-22.5
Структура:
авион
Материјал:
ПММА
R

Тие исто така купуваат со овој производ