.

.

BUHESHUI 2W 9V Мини Соларни ќелии Соларен Модул Поликристални Соларен Панел DIY Соларен Полнач 115*115*2 ММ 5pcs/многу Бесплатен Превозот

BUHESHUI 2W 9V Мини Соларни ќелии Соларен Модул Поликристални Соларен Панел DIY Соларен Полнач 115*115*2 ММ 5pcs/многу Бесплатен

DEN 1098.00
DEN 1248.00
-12 %
Количина на стоки


2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не?т планирате да направите нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ.Димензија : 115 * 115 * 2mm
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини
1. Откако ќе ја напушти позитивни повратни информации, нашиот систем ќе ви даде позитивни повратни информации во ист ден. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.Макс работа напон : 9 V
5. Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее. НАУКА ПРОЕКТИ . Ви даваат најдобри шопинг искуство е наше задоволство.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила.
Пакети вклучуваат : 1 x 2w соларен панел
1.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.моќност : 2 W
7.
Трговија на големо! 2 W 9 V Мини Соларни ќелии Соларен Модул Поликристални Соларен Панел DIY Соларен Полнач 115*115*2 ММ 5pcs/многу Бесплатен Превозот
1. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни и неутрални повратни информации. ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
DC акумулатор
Соларен Панел
1. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот. Квалитетот на производот програма за обработка на текст :
1) купувачот да ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена. ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА .
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката.поликристални силикон Епоксидна
4.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ .

Број на Панели:
1
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Max. Моќност:
2w
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Број на Клетки:
18
Материјал:
Поликристални Силикон
Номиналниот Капацитет:
NO
is_customized:
Yes
Големина:
115*115MM
Број На Модел На:
2W-9V
R

Тие исто така купуваат со овој производ