.

.

станот plano fresnel леќа за фаза светлина со дијаметар 124mm и фокус 150mm пластични оптички зголемувачот fresnel леќа

станот plano fresnel леќа за фаза светлина со дијаметар 124mm и фокус 150mm пластични оптички зголемувачот fresnel леќа

DEN 2327.04
Количина на стоки

На Fresnel lense можат да бидат дизајнирани и произведени во многу големи димензии со мала тежина се должи на помалку од 4mm дебелина, толку цената ќе биде пониска отколку традиционалните magnifiers. Точка фокус Fresnel леќа : Изглед од пред како стрела во собата, се состои од прстен прстен концентрична кругови :
Линеарни Fresnel леќа е во однос на точка на фокус во однос на Fresnel леќа, својата позитивна форма изгледа како shutter, гледам профилот, Е, исто така, точката на промена на sawtooth форма, за разлика од диск Fresnel леќа, овој објектив фокусот на светлината да се формира права линија :
Fresnel леќи и најчесто се користат во светлина, собирање на апликации,како што се кондензаторот системи или emitter/детектор на поставување. Нашите R&D центар има моќни истражување способност,OEM наредби се достапни.
LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму. компанијата предности : 1.висока светлина
2.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.
Класификација на Fresnel леќа :
Според својот фокус во различни форми, можат да бидат поделени во точка фокус Fresnel леќа и линија фокус Fresnel леќа.
На Fresnel леќа е едноставен вовед :
Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance. Ние сме една од водечките fresnel леќа производители во Кина, со 100 вработени и 15 високи инженери.висока светлина проницаемост,повеќе посветла
4.обичај големина.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата. Нашата компанија произведе Fresnel леќа кој се користи во фаза на снимање . Спротивно на тоа, една обична чаша леќа ќе биде 200mm дебелина на работ, тежат над 50kgs и трошоците илјади долари.Секој sawtooth создава мал призма.висок квалитет, конкурентна цена. Ова навистина може да биде голема и креативни подароци за децата како играчка и постарите луѓе на кои им е потребна визуелна помош.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.
Fresnel леќа за да формираат тенка станот на леќа, нејзиниот профил изгледа како sawtooth форма, но всушност, секој во непосредна близина на ножот Агол е постојано се менува, Аголот на промените е со цел да се фокусира светлината се спојуваат на истото место.станот plano fresnel леќа за фаза светлина со дијаметар 124mm и фокус 150mm пластични оптички зголемувачот fresnel леќа
Дијаметар : 124mm
фокусна должина : 150mm
аспект проред : 0.limpid транспарентен
3.и може да соединенија на Растојание истражување и развој според клиент барање и photosource, дизајни секој вид на проект Агол Fresnel леќа .
Ние може да обезбеди СЛОБОДНИ ласерско сечење servise !!!
Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптички-одделение акрилик.3 mm
дебелина : 2mm meterial : ПММА
карактеристика и предности :
1.

Употреба:
Оптички
Обликот:
Plano
Фокусна Должина:
150mm
Број На Модел На:
MYlens-124-150
Структура:
авион
Материјал:
ПММА
Дијаметар:
124mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ