.

.

STM8 Одбор STM8S208MB STM8S208 STM8S Евалуација Развој Одбор + Целосна I/O Expansions=Open8S208Q80 Стандард

STM8 Одбор STM8S208MB STM8S208 STM8S Евалуација Развој Одбор + Целосна I/O Expansions=Open8S208Q80 Стандард

DEN 1224.00
DEN 1391.52
-12 %
Количина на стоки


Преглед
Open8 S208 Q80 е STM8 развој одбор кој се одликува со STM8 S208 MB уред како микро-контролор. Таа поддржува понатамошно проширување со различни опционални додатоци одбори за специфична апликација. 16 I/Os интерфејс : за поврзување додаток одбори кои користење на I/O контрола, како што се FT245 USB FIFO, SEG 8 LED, итн.
Фотографии
Open8 S208 Q80 Развој Одбор
Open8 S208 Q80 Развој Одбор Назад Видите
Поврзувањето на грешки
Поврзување на разни периферни уреди
Поврзување со допир LCD екран
Поврзување на LCD12864
Поврзување за да МОЖЕ Одбор
Поврзување со RS232 Одбор
Поврзување со RS485 Одбор
Поврзување на USB UART Board
Поврзување на USB FIFO Одбор
Поврзување со 8 LED SEG
Поврзување на 8 Притисни Копчиња
Поврзување до 5 IO Тастатурата
Поврзување на АД Тастатурата
Поврзување со Осетлив на Допир, Тастатура
Поврзување на EEPROM Board
Поврзување на RTC Одбор
Мулти I2 C периферните Модул поврзан со I2 C автобус
Поврзување на Data Flash Одбор
Поврзување на NRF24 L01 RF Одбор
Поврзување со било кој додаток одборот треба
Answer : ___________________________ Note :
На Open8 S208 Q80 НЕ се интегрираат било дебагирање функција на пребарувачот на грешки е потребно. МОЖЕ да интерфејс : за поврзување МОЖЕ да модули PS/2 интерфејс : за поврзување PS/2 уреди, како што се тастатура и/или глувчето SPI интерфејс : за поврзување SPI периферни уреди, како што се Data Flash (AT45 DBxx), SD картичка, MP3, итн.5 V Пакет : LQFP80 I/Os : 68 Спомени : 128k B Флеш, 6k B SRAM, 2k B EEPROM Комуникациски Интерфејси : 1 x SPI, 1 x I2 C, 2 x UART, 1 x МОЖЕ, 12 x PWM, 16 x ADC Дебагирање/Програмирање : ПЛИВААТ AMS1117-3. Модуларен и отворен дизајн го прави идеален за почеток на развој на апликација со STM8 микро-контролор.2 инчен multi-боја на екран на допир LCD кои користење SPI контрола на Графички dot-matrix LCD интерфејс : за поврзување на графички lcd екрани како што LCD12864 1-ЖИЦА интерфејс : за поврзување на 1-ЖИЦА уреди (ДА-92 пакет на услуги), како што се сензор на температура (DS18 B20), електронски матичен број (DS2401), итн.)
Вики за слободен софтвер : www. 5 V DC џек Обичај кристал штекер VCC моќ влез/излез : обично се користи како излезна моќ, исто така, се заеднички-заземјување со други корисникот за одбор MCU иглички конектор : сите MCU иглички се достапни за проширување конектори за понатамошно проширување ПЛИВААТ интерфејс : за дебагирање/програмирање Кориснички клучеви скокач Џојстик скокач 1-ЖИЦА скокач Led диоди скокач PS/2 скокач LCD интерфејс избор скокач кратко на скокач за dot-matrix LCD отвори скокач за мулти-боја LCD VDD избор скокач Кристал избор скокач VREF избор на скокач
За џемпери 26-30 : кратко на скокач за да се поврзете на I/Os користи во пример закон; отворите скокач за да се поврзете со други стандардни иглички преку скокач жици. ПЛИВААТ Интерфејс
На сликата подолу го прикажува насловот pinout на ПЛИВААТ интерфејс
Развој На Ресурси
Упатството за Корисникот CD вклучува развој на ресурси наведени како следи : Поврзан Софтвер (СВ Визуелна се Развие, Космички) Демо Код (примери во C, врз основа на СВ Визуелна се Развие, Космички) Шематски (PDF) STM8 Развој Документација (Datasheets итн. UART3 интерфејс : за поврзување UART периферни уреди, како што се RS232, RS485, ДА USB UART, итн.
STM8 Одбор STM8 S208 MB STM8 S208 STM8 S Евалуација Развој Одбор + Целосна I/O Expansions=Open8 S208 Q80 Стандард
STM8 развој одбор наменета за STM8 S серија, карактеристики на STM8 S208 MB MCU, и интегрира различни стандардни интерфејси, прилично лесен за периферна expansions.

Број На Модел На:
Open8S208Q80 Стандард
Бренд Име:
Waveshare
Демо Одбор Тип:
Други
MCU уред:
STM8S208MB
категорија:
STM8 Развој Одбор
Примери:
Космичка STM8
За употреба со:
STM8S208MB уреди во LQFP80 пакет
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
јадро:
8-битни
Оперативен Фреквенција:
24 MHz(20 МИПС) Max
Оперативен Напон:
2.7-5.5 V
Спомени:
128kB Флеш, 6kB SRAM, 2kB EEPROM
Дебагирање/Програмирање:
ПЛИВАЊЕ
R

Тие исто така купуваат со овој производ