.

.

795nm 35mw 5.6 mm Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Диоди ЗА 18

795nm 35mw 5.6 mm Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Диоди ЗА 18

DEN 613.92
Количина на стоки


795nm 35mw 5.6 mm Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Диоди ЗА 18
Спецификација :
Бранова должина : 795 (±5nm)
Моќност : 35mw
Температурата на работа : 25 степени C
Оперативен Струја : 70m A
Прагот на струјата : 20m A
Оперативен напон : 2.1 V
Оперативен Температура : -10 ~ 50 степени C
Складирање Температура : -40 ~ 80 степени C
Отстапувањето агол : 15 * 30
Пакет : Да-18 (φ5.6mm)
Животен век : 10000h
Функција
Ова е 795nm 35mw 5.6 mm Ласерски диоди, Нови & Оригинални делови, Ласерски диоди сериски број е HLD7950035.
Ласерски диоди е и прецизни и чувствителни оптички инструмент. Пред носење на некои ласерски DIY активности, ве молиме да прочитате за технички информации првиот и заштита на вашите очи пред ласерски зраци. Бидете сигурни дека операторот има искуство во оптика DIY или тестирање. и Не работат, кога на власт е поврзан.
Пакет :
1x Нови 795nm 35mw 5.6 mm Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Диоди ЗА 18
Превозот И Испорака
Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната, и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси. Ве молиме e-mail на вашиот поштенски код за превозот понуда. Меѓународни клиенти може да се доживее задоцнувања од страна на царинските или национални пост услуги. Преглед на вашиот нетарифни ограничувања. Ве молиме ги споделите со нас пред исплата ако ви треба сплит пратката. Времето на Испорака На време да брод до меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната доста зависи од diffrent desination на светот, тоа е исто така предмет на промена се должи на локалните временските услови, поштенска политика и обичај проверка. База на агенцијата за Воздух mail правила и нашето искуство, љубезно ве молиме да се напомене дека за Да се сад / Велика Британија / Австралија, таа ги зема околу 10-15 дена; Да Канада, таа ги зема околу 12-18 дена; Да Бразил / Јужна Америка, таа ги зема околу со 25-35 дена. Во Италија / Франција / Шпанија / Германија/ Источна Европа, што е потребно aournd 15-20 дена. Се враќа & Замени & Поправка Ние прифаќаме враќа & замени во рок од 7 дена од денот на клиентите добиваат производи, ве молиме бидете првиот контакт во рок од 7 дена од денот на приемот на нарачката. Производи треба да се достават во оригинална состојба. Како придобивка на нашите клиенти, ние исто така, обезбеди поправка во рок од 3 месеци од денот кога овој објект се испраќаат надвор, по поправка е направено, ние ќе ви испратиме објект, но и на клиентите треба да се плати и превозот начини.

Тип На Објект:
Ласерско Светло
R

Тие исто така купуваат со овој производ