.

.

800W Исклучување Мрежа Инверторот, Пренапони Моќ 1600W 12V/24VDC да 110V/220VAC Чиста синусен облик Една Фаза Инверторот за Соларни или Ветер Систем

800W Исклучување Мрежа Инверторот, Пренапони Моќ 1600W 12V/24VDC да 110V/220VAC Чиста синусен облик Една Фаза Инверторот за Соларни

DEN 4910.40
Количина на стоки

5 V 21 V±1 V 42 V±1 V 52 V±1 V 62 V±1 V 82 V±2 V 100 V±5 V 202 V±5 V Низок напон затвори 10 V±0. Кујната опрема : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн. Инверторот е дизајнирана за да им обезбеди години на непроблематична работа и вклучува автоматски безбедност мониторинг circuitry за заштита на инверторот, и вашата батерија, од inadvertent преоптоварување услови. Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни Двојно-ПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата., подобрување на сигурноста на производите во голема мера. Нисконапонски аларм
4. Канцеларија опрема : компјутери, принтери, препишувач, скенери, дигитални фото апарати, итн.7 Бруто тежина(kg) 3. DC Страна
2. Обратна поларитетот врска заштита
Технички Параметри : Модел CZ-800 S Текст DC напон 12 V 24 V 48 V 60 V 72 V 96 V 110 V 220 V Напон спектар 10-15 VDC 21-30 VDC 42-60 VDC 50-74 VDC 60-90 VDC 80-118 VDC 100-138 VDC 200-247 VDC Не оптоварување тековната влечење Ефикасност > 85% DC врска Кабли Со Клипови или Автомобил Адаптер Излез AC напон 100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC Континуирано напојување 800 W Пренапони моќ 1600 W Бранови Чиста синусен облик Фреквенција 50 Hz или 60 Hz AC регулатива 3% Заштита Низок напон аларм 10.5 Пакување големина(cm) 40*23*14. Висок батеријата напон исклучување
6.89 /парче
600 W DC96/110 V, AC110 V/220 V Исклучување Мрежа Чиста Синусна Бран Соларни Инверторот или Правец на Инверторот, Пренапони 1200w, 50 Hz/60 Hz, Една Фаза US$ 102.
800 W Исклучување Мрежа Инверторот, Пренапони Моќ 1600 W 12 V/24 VDC да 110 V/220 VAC Чиста синусен облик Една Фаза Инверторот за Соларни или Ветер Систем
Внимание :
Кога ќе го поставите цел, освен да се избере точниот DC влезниот напон, AC излезен напон и фреквенција, ве молиме да се информирате каков тип socket е погоден во вашата локална. Од 12 V/24 V/48 V/60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC штекер во вашето возило или на брод, или директно од посветена 12 V/24 V/48 V 60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC батеријата, на инверторот ќе ефикасно и reliabley моќ широк спектар на househole AC производи, како што се Телевизори, компјутери, Видеорекордери, и многу повеќе.
600 W 220 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 1200 W US$ 118.71 /парче
600 W 60 V/72 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа. Но, мора да се добие кредитен рејтинг од Alibaba прво.5 V 20 V±1 V 40 V±1 V 50 V±1 V 60 V±1 V 80 V±2 V 96 V±5 V 200 V±5 V во Текот вчитај исклучи излез напон Над затвори 15. Имаме штекер видови се како што е подолу :
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн. Краток спој заштита
7.1 Пакување режим Тетрапак пакување Други Start Меки почеток Ладење начини Интелигентни вентилаторот за ладење
Производ Фотографии
1. Чиста синусен облик излез
2. Ниска работа на бучава, со голема ефикасност. AC Страна
Sockets наменета за различни апарати од различни земји (AC Страна)
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја. Алат : Пили, машини за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, итн.
За Нас
Како професионална снабдувач на чиста синусна бран соларни инверторот за повеќе од 7 години, имаме confidency и способност да се обезбеди врвен квалитет на производите на нашите клиенти и да бидете сигурни дека производите можат да пристигне на вашата страна успешно и непречено.

боја:
DC12V AC220V 50Hz, DC12V AC220V 60Hz, DC12V AC110V 50Hz, DC12V AC110V 60Hz, DC24V AC220V 50Hz, DC24V AC220V 60Hz, DC24V AC110V 50Hz, DC24V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Големина:
30*16.5*8.5CM
Излезна Моќност:
500 - 1000W
Излезниот Напон:
100/110/120VAC или 220/230/240 VAC
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
Број На Модел На:
CZ-800S
is_customized:
Yes
Тежина:
2.7KG
Влезен Напон:
12v или 24v
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ