.

.

1 оска Nema 34 Stepper Моторни 878oz-во /4.0 А & Возачот 6A/80VDC 256 Microstep

1 оска Nema 34 Stepper Моторни 878oz-во /4.0 А & Возачот 6A/80VDC 256 Microstep

DEN 6001.92
Количина на стоки

Ние сме нов член на ebay сега,и треба разбере двете страни Pls ни е-мејл пред сакате да ја напушти која и негативни повратни информации
Наплата Кога ќе имаат колет,а не се задоволни стоки или тоа е друг проблем како што се скршени,pls да ни каже детали причина и обезбеди фотографии од која Било причина се бара за сите наплата.
Покрај тоа, Бразил и Аргентина клиент pls оставете го вашиот CPF или CUIT број по плаќање!
Руската клиент најдобри каже целосно име и презиме, или ќе влијае на времето за испорака.
Напомена :
Драги пријатели,со цел да се подобри брзината и ефикасноста на работа и подобри услуги за купувачите , ве молиме наведете декларираната вредност во фактурата, за да се избегнат непотребни проблеми на царина.
ЦРВЕНО : A+
ЗЕЛЕНА : A-
ЖОЛТА : B+
СИНА : Б-
4.cm/18kg cm 878oz-во
Број на жица води : 4
Тежина : 3.8 сте),1/2,1/4,1/8,1/16,1/32,1/64,1/128,1/256; 1/5,1/10,1/25,1/50,1/125,1/250 Заштита форма : Прегрее заштита, автоматско заклучување половина струја ,грешка поврзете заштита на Работната средина : Температура-15-40deg Влажност Тоа е одговара за NEMA17-34 две и четири фаза stepper мотори, чија струја е мал од 6 A
3. CW8060 stepper моторни возач : Влезен напон : 24-80 VDC Излезна струја : 2-6 A Mircostepping : 1(1.
3 Оска CNC Комплет за крупните големина Рутер Мелница Плазма или Ласер
1. : 34 HS9801
Големината на рамката : NEMA34 stepper мотор
Чекор Агол : 1. 5 оска збег одбор може да повеќето врска 5pcs возачот и контрола 5pcs мотор во исто време, Тоа е со 4-жица граница вклучите за да се осигура нашата safty движење е со реле порта за контрола на cnc вретено Работен напон е 5 VDC и поддршка со MACH3,EMC2,KCAM4 софтвер Големина : 9x5.00 kg
Должина : 98mm
Вратило : еден вратило,14mm дијаметар,37mm должина со keyslot
Забелешка : ако ви треба двојно вратило pls контактирајте со нас,ние може да произведе. Stepper Мотор
Дел No.
Проблем и Повратни информации ве Молиме да ни даде на opportunityto реши било каков проблем кога ќе треба,ние се однесуваат на вашиот проблем и ние ќе се обидеме потрудиме да го реши тоа. Точка мора да биде во оригинална состојба и без физичка штета.0 A/фаза
Отпор : 0. Префрлување напојување
400 W,Влез : 100-120 VAC или 200-240 VAC,50/60 Hz,Излез : 36v/11,единствен излез префрлување напојување
Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние брод на светот, ако сакате да cinfirm превозот pls контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали!
DHL/UPS-от 5-8 дена
EMS 4-10 дена
Кина пост воздух парцела 15-25 работни дена Сите предмети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по приемот на плаќање
Плаќање прифаќаме кредитна картичка,банкарска TT,western union,moneygram итн плаќање,сите плаќање мора да биде потврден(на превозот и платежна адреса, мора да одговара и да се поправи) Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Ви благодариме за вашата помош!
Пакет содржи : 1 x CW8060 stepper моторни возачот 1 x 34 HS9801 878oz-во stepper моторни 1 x 400 W 48 V префрлување напојување 1 x 5 оска збег одбор V5 тип 1 x DB25 паралелно кабел 1 x USB кабел англиски јазик прирачник за збег одбор и stepper моторни возачот ќе ја испрати од email English прирачник за збег одбор и stepper моторни возачот ќе ја испрати преку е-маил.

Одржување На Вртежен Момент:
878oz-во/8.5 Nm
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
4A
сертификација:
CCC,CE,ISO,ROHS,УЛ
Чекор Агол(степени):
1.8
Број На Модел На:
34HS9801
Име:
оска CNC комплет
NEMA34 stepper мотор:
878 оз-во stepper мотор
NEMA23 Возачот:
4.5 А,256 microstep
NEMA34 Возачот:
6A,256 microstep
Напојување:
400W,48V/11A
stepper моторни Големина:
86x86x98
Одржување На Вртежен Момент:
560Ncm
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ