.

.

Инструмент-таблата одбор за weifang 495/K4100 дизел мотор резервни делови/дизел генератор делови

Инструмент-таблата одбор за weifang 495/K4100 дизел мотор резервни делови/дизел генератор делови

DEN 1209.00
DEN 1272.00
-5 %
Количина на стоки


Ние може да обезбеди сите видови на мотор делови , како што следува :
Моторот Бренд,
1) Weifang Рикардо : 295/2100,495/4100, R4105,R6105,6113,6126,WD615.
2) Weichai Deutz , сите Кинески бренд дизел мотор
3) Cummins
Мотори делови име,
1. Ail/Гориво Филтер
2. Воздух/Гориво Филтер За Елемент
3.Цилиндар На Главата
4.Цилиндар на главата заптивка
5.Почнувајќи мотор
5. клипот
6.Pison прстен
7.вбризгување на гориво пумпа
8. нафта печат
9.температура на вода, масло, притисок,температурата на маслото метар
10.влезот вентил / издувните вредност
11.Цилиндар лагер
12.цилиндар блок
13.филтер за воздух
14.филтерот за масло
15. поврзување прачка
16. flwheel
17. Внесувањето воздух/Издувни Цевки , и така натаму .
Јас с што навистина им треба , добредојдени тука , ви благодариме !

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
495 K4100D R4105/R6105
Место на Потекло:
Shandong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ