.

.

1PC BNC coax Адаптер Машки Switch 2 Женски Т Тип 3 Начин Splitter трговија на Големо Брзо Брод

1PC BNC coax Адаптер Машки Switch 2 Женски Т Тип 3 Начин Splitter трговија на Големо Брзо Брод

DEN 182.40
Количина на стоки

BNC RF coax адаптер BNC Приклучок на Џек да Plug "Т" Тип splitter трговија на големо Опис :
BNC конектори најчесто се користат за видео надзор полиња за Категорија Конектори, Интерконекции Семејство Коаксијален, RF - Адаптери-BNC Серија ВО Серија Конвертирате Од (Адаптер Крајот) BNC Приклучок Да Конвертирате (Адаптер Крајот) 2 X BNC Џек Отпорност 50 Ohm Стил 3 Начин на Монтирање на Тип Слободни Виси (3 Начин)
Тип BNC се широко се користи во врска со коаксијален АНТЕНСКИ кабли во компјутерот поле, мрежа на безжични, медицинска опрема и електронски инструмент.
Главните Технички Карактеристики
МАТЕРИЈАЛ & ПОЗЛАТА
Температурата Опсег :
-55~+155°C(ЈП Кабел -40~+85°C)
Отпорност :
50Ω, 75Ω
Телото
дувачкиот
Никел позлатен
Фреквентен Опсег :
DC~4 GHz
Работен Напон :
500 V р.м.s на ниво на морето
Еластични контакт
Едб бронза
Златен или позлатен сребрен
Издржи Напон :
1500 V р.м.s на ниво на морето
Контакт отпор :
а)Контакт Центар ≤1.5 м Ω
b)Надворешна Контакт ≤Ω 1m
Pin контакт
дувачкиот
Златен или позлатен сребрен
Изолација отпор :
≥5000 MΩ
Приклучок за контакт
Beryllium-бакар
Златен или позлатен сребрен
Центар Диригент задржување на сила :
≥N 0.57
изолатор
PTFE
Вметнување На Косата
≤0.20 d B/3 GHz
Crimp ferrule
Бакарни легури
Никел позлатен
Напон Стои Бран Сооднос :
Директно ≤1.22/ 3 GHz
Прав агол ≤1.30/3 GHz
О-прстен запечатување
6146 силиконска гума
Издржливост(парење) :
≥500times(циклуси)
Применливи Стандард :
МИЛИ-C-39012
CECC 22120
IEC-60169-8

Бренд Име:
DexMRtiC
Број На Модел На:
BNC адаптер
Производот:
BNC адаптер
Genger:
BNC Приклучок за 2 Џек Т Тип
Телото Позлата:
Nickelplated
Стил:
3 Начин на Т-тип
Материјал:
Дувачкиот
Отпорност:
50 Ohm
Примена:
Осветлување, BNC Приклучок за 2 Џек Т Тип
R

Тие исто така купуваат со овој производ