.

.

Висок квалитет 5050 12V Автомобил led 1141 1156 Задните светла P21W BA15s BAU15s R5W Авто предводена од Страна Пак Сигнал бесплатен превозот 10pcs/многу

Висок квалитет 5050 12V Автомобил led 1141 1156 Задните светла P21W BA15s BAU15s R5W Авто предводена од Страна Пак Сигнал бесплатен

DEN 645.00
DEN 806.40
-20 %
Количина на стоки


1. Тип на производ : 1156-6 SMD
2. Влезен Напон : 12 VDC
3. Моќ Дисипација : 1.08 W Max
4. Led Type : 5050 3 чипови SMD
5. Led Количина : 6 компјутери
6. Прозрачна Флукс(lm) : 120-140 LM
7. Зрак Агол : 120 степен
8. Светилки носителот : 1156(BA15s) други светилка носителот треба да се специфицираат
9. Led боја : Црвена,Жолта,Бела,Сина,Топло бела,Зелена.
10. Димензија : Φ18.5x28.0mm
11. Тежина : 7 g
12. Оперативен Температура : -40~85 C
13. Сертификати : ROHS , CE

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Wattage:
1w
Тип На Објект:
LED Светилки
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
База Тип:
Б15
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD5050
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
5%
Број на LED Чип:
6 компјутери
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Должина:
N
Обликот:
R
R

Тие исто така купуваат со овој производ