.

.

Широк агол Заден Прозорец Леќа

Широк агол Заден Прозорец Леќа

DEN 908.16
Количина на стоки


Широк агол Заден Прозорец Леќа
Дебелина : 2mm
Материјал : Мека ПВЦ
Мило теренот : 0. 5mm
Фокусна должина / Зголемување : -330mm
Спецификации :
Големина : 200 x 250mm (8 x 10 инчи)
Дебелина : 2mm
Материјал : мека јасно ПВЦ
Мило теренот : 0.5 mm
Негативни фокусна должина : -330mm
Агол на гледање :
Нагоре : 13º
Страна : 25º
Долу : 27º
Карактеристики :
Лесно се применува и отстранет со помош на вода
Лесно да се инсталира на задното стакло на вашето возило
Не се потребни алатки
Треба без лепило, само користење на вода само
Објективот е подобро да се работи за вертикална задните прозорци
Инсталација :
Се применуваат на квалитетот објективот на внатрешноста на задниот прозорец во близина на долниот раб
Осигурајте се дека прозорецот е чиста, потоа се навлажни со вода
Се применува непречено страна на леќи на внатрешноста на прозорецот
Отстранување на воздушни меури од леќа
Држете се цврсто на место за неколку секунди
Објективот ќе се претвори кристално јасна додека се лупено off
Детали за производот :
Широк агол fresnel леќа
Да се зголеми видливоста на задниот дел на автомобили и комбиња
Исто така, може да биде прикачена на вашиот дом прозорец за да се задржи окото на деца, домашни миленици и повеќе
Тоа налага да било стакло површината едноставно со тоа што се притисне против тоа
Не се користи лепило
Може да се отстрани и да се замени со нова локација онолку пати колку што е потребно
Функција на широк агол заден прозорец fresnel леќа
* Лесно се применува и да се отстрани со користење на вода само.
* Лесен за инсталација на задното стакло на возилото.
* Не се потребни алатки.
* Треба без лепило, само користење на вода само
* Леќа е подобро да се работи за вертикална задните прозорци
Како да го инсталирате?
* Се применуваат на квалитетот објективот на внатрешноста на задниот прозорец во близина на botton раб.
* Осигурајте се дека прозорецот е чиста, потоа се навлажни со вода
* Се применува непречено страна на леќи на внатрешноста на прозорецот
* Отстранете воздушни меури од леќа
* Да го држат цврсто во место за неколку секунди.
* Објективот ќе се претвори кристално јасна додека се лупено off.

Обликот:
Plano
Употреба:
Оптички
Фокусна Должина:
-220mm
Број На Модел На:
јп-007
Дијаметар:
238*168mm
Структура:
Plano
Материјал:
ПММА
R

Тие исто така купуваат со овој производ