.

.

2014 Специјални Понуди Директна Продажба на Freeshipping Tig Заварување Inversor Де Solda Инверторот Ac/dc Tig Пулсова Заварување Машина

2014 Специјални Понуди Директна Продажба на Freeshipping Tig Заварување Inversor Де Solda Инверторот Ac/dc Tig Пулсова Заварување

DEN 36000.00
Количина на стоки


ИНВЕРТОРОТ AC/DC TIG ПУЛСОВА ЗАВАРУВАЊЕ МАШИНА
1. MOSFET инвертер технологија и прецизност постојан струја повратни информации контрола на технологијата, мека прекинувач, голема работна ефикасност;
2. Широк работен напон спектар, силна адаптибилност на електрична енергија е електрична мрежа флуктуација, одлични лак впечатлива изведба;
3. Thermostatic заштита, во текот-напон заштита, во текот тековната заштита, под-напон заштита;
4. Применливи за TIG и ММА заварчик;
5. Погоден за метални листови : нерѓосувачки челик, јаглероден челик, од легиран челик, титаниум, итн;
6. Комплетен прибор : заварување факел, заварување кабел, земјата се стега, заварување носителот, картонска кутија
Модел
Spec.
WSME-200
Напојување напонот
AC220 + 15% V / 50~60 Hz
Напојување капацитет
4.2 k VA
Номинална влезниот тековната
16.8 На
Должност циклус
60%
Излезна струја опсег
5-200 На
Чистење дел
1-100%
PWM опсег
10%-99%
До-падина време
0.1-15 s
Надолу-падина време
0.1-15 s
Ефикасност
77%
Фактор на моќност (?)
0.95
Тежина
30 kg
Димензии (mm)
330 x 320 x 500
ИНВЕРТОРОТ AC/DC TIG ПУЛСОВА ЗАВАРУВАЊЕ МАШИНА US$ 700.00 /парче
ИНВЕРТОРОТ TIG/MMA250 A ЗАВАРУВАЊЕ МАШИНА US$ 500.00 /парче
WSE200 A AC/DC TIG /DC ММА ЗАВАРЧИК БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ САД$ 599.00 /парче
IGBT ИНВЕРТОРОТ AC/DC TIG/ММА 200 AMP ЗАВАРУВАЊЕ МАШИНА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ САД$ 599.00 /парче
super200p AC/DC TIG ПУЛСОТ ЛАК ЗАВАРЧИК ПЛАЗМА МАШИНА ЗАВАРУВАЊЕ US$ 850.00 /парче
TIG ФАКЕЛ WP-17 US$ 45.00 /парче
TIG заварчик wp-26 факел US$ 55.00 /парче
Мулти-функција 3 NI1 TIG ММА ПЛАЗМА МАШИНА за ЗАВАРУВАЊЕ МАШИНА US$ 420.00 /парче

Лак Тековната:
200A
Номинална Должност Циклус:
60%
Бренд Име:
RSTAR
Употреба:
ACDC TIG ЗАВАРЧИК
Димензии:
493*330*320MM
Пулсот Фреквенција:
50-60Hz
Пилот Лак Тековната:
10-200A
Број На Модел На:
wsme200P
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ