.

.

DC12v led далечински rgb и исклучување контролер 144w јаже светлина контролер со скок/постепено боја се менува 5pcs DHL бесплатен превозот

DC12v led далечински rgb и исклучување контролер 144w јаже светлина контролер со скок/постепено боја се менува 5pcs DHL бесплатен

DEN 3640.80
Количина на стоки

DC12v led далечински rgb и исклучување контролер, 144w јаже светлина контролер,со скок/постепено боја се менува, 5pcs/многу промоција, DHL FEDEX ЕМС бесплатен превозот!
Карактеристики :
*6-копче инфраред LED RGB контролер донесува напредни микро единица за контрола, тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН.
*На пример, точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлината и така натаму; Во исто време, тоа има многу предности како што се лесен конекција ,едноставност за користење и други.
*Според реалната потреба на клиентите, тоа може да се врши jumpy се менува, постепено се менува и други ефекти од промените.Вкупно имаат повеќе од 20 начини за вашиот избор.
Технички Податоци :
Работна температура : -2060 o C
Напон : DC12 V (DC 5 V, 24 V исто така е достапен)
Нето тежина : 150g
Димензија : L90* W85* H29 mm
Конекција : Заедничка анодна
Статички потрошувачка на енергија :
Излезна струја :
Излез : 3 канали
Излезна моќност : 12 V :
Конекција Цртање :
Забелешка :
1.заеднички анодна
2.може да се вчита 10m rgb led ленти која е 60leds/m
3.може да се вчита на 20 милиони rgb led ленти кои со 30leds/m
4. влезен напон : DC 12v ( 5v, 24v може да биде задолжително)
-

Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Wattage:
144
Материјал:
ABS
Гаранција:
2 години
Применливи Светла:
RGB led светилка
сертификација:
CE,FCC,RoHS,EMC,LVD,CCC
Број На Модел На:
TP-CC12AI6DLL-5v
Режим На Конекција:
Безжичната
Max. Оптоварување На Моќ:
144
Далечински Растојание:
15 милиони
Controled Метод:
далечинскиот
Напон:
12V
Бренд Име:
BINFU
Осцилација фреквенција:
12v
Карактеристики:
12v led rgb и исклучување контролер
Име на производ:
12v rgb led контролер кутија
Влезен Напон:
DC 12V (5V,24V опционално)
Излезна Струја:
Излез:
3 канали излез
Излезна Моќност:
Работна температура:
-20~60 centigrade степен
Нето тежина:
133g
Demension:
L90*W85*H29mm
врска:
заеднички анодна
Пакување:
L135*W78*H55mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ