.

.

Висок квалитет 12V H4 led магла светилка за во Автомобил 12v H4 светла Авто H4 led светилки бесплатен превозот 50pcs/многу

Висок квалитет 12V H4 led магла светилка за во Автомобил 12v H4 светла Авто H4 led светилки бесплатен превозот 50pcs/многу

DEN 7603.00
DEN 9504.00
-20 %
Количина на стоки


1. Тип на производ : H4-34 SMD
2. Влезен Напон : 12 VDC
3. Моќ Дисипација : 6.2 W Max
4. Led type : 5050 3 чипови SMD
5. Led Количина : 34 компјутери
6. Прозрачна Флукс(lm) : 650-750 LM
7. Зрак Агол : 360 степени
8. LED Боја : Жолто/Црвени/бели/сино/топло бела/Зелена
9. Светилки носителот : H4
10. illuminant димензија : Φ20x30mm
11. Тежина : 32g
12. Оперативен Температура : -40~85 C
13. Сертификати : ROHS , CE

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Wattage:
6w
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
Зрак Агол(°):
360°
LED Чип Модел:
SMD5050
Просечен Живот (часот):
100000
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
34 компјутери
Напон:
12V
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
N
Обликот:
R
База Тип:
H4
R

Тие исто така купуваат со овој производ