.

.

weifang 495 серија дизел мотор заптивка-цилиндар на главата заптивка /weifang 12kw-40kw дизел генератор делови

weifang 495 серија дизел мотор заптивка-цилиндар на главата заптивка /weifang 12kw-40kw дизел генератор делови

DEN 730.00
DEN 768.00
-5 %
Количина на стоки


Пријателски потсетување : Раскажете ни ја вашата дизел мотор е модел со оставање на масажа или TM онлајн пред ставање ред , благодарам .
Answer : ___________________________ Note : Weifang 495 серија дизел мотор има две тип за заптивка cylider главата , како што е подолу :
Пријател , со цел да ви даде 100% во право делови , plz да ни кажете што ви треба стариот тип или нов тип пред ставањето на оваа точка .
weifang 495/K4100 дизел мотор заптивка-цилиндар на главата заптивка /weifang 12kw-40kw дизел генератор делови
Оваа точка се однесува на weifang 495-4100 серија дизел мотор, како што се 495-4100 D серија , 495-4100 морски мотор , 495-4100 P sereis ,495-4100 G sereis мотори.
Ние може да обезбеди сите видови на мотор делови , како што следува :
Моторот Бренд :
1) Weifang Рикардо : 295/2100,495/4100, R4105,R6105,6113,6126.
2) Weichai Deutz
3) Cummins , Lovol-Perkins
Мотори делови име :
1. Ail/Гориво Филтер
2. Воздух/Гориво Филтер За Елемент
3.Цилиндар На Главата
4.Цилиндар на главата заптивка
5.Почнувајќи мотор
5. клипот
6. Pison прстен
7.вбризгување на гориво пумпа
8. нафта печат
9.температура на вода, масло, притисок,температурата на маслото метар
10.влезот вентил - издувните вредност
11.Цилиндар лагер
12.цилиндар блок
13.филтер за воздух
14.филтерот за масло
15. поврзување прачка
16. flwheel
17. Внесувањето Воздух/Издувна Цевка
18. Макара
19. Издувната цевка/лактот
20. Пумпа за масло
и така натаму

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
495/K4100
R

Тие исто така купуваат со овој производ