.

.

1500W 48VDC Исклучување Мрежа Инверторот, Пренапони Моќ 3000W за 110VAC или 220VAC Апарати за Дома во Сончевиот или Ветар Систем

1500W 48VDC Исклучување Мрежа Инверторот, Пренапони Моќ 3000W за 110VAC или 220VAC Апарати за Дома во Сончевиот или Ветар Систем

DEN 8286.24
Количина на стоки


Заштита Карактеристики :
1.8 Бруто тежина(kg) 4. Ниска работа на бучава, со голема ефикасност. Чиста синусен облик излез
2. Со комплетна заштита : заштита од преоптоварување, внатрешни текот температура заштита, излез краток спој заштита, текст под-напон заштита, текст текот-напон заштита, итн.5 Пакување големина(cm) 47*23*14.5 V 20 V±1 V 40 V±1 V 50 V±1 V 60 V±1 V 80 V±2 V 96 V±5 V 200 V±5 V во Текот вчитај исклучи излез напон Над затвори 15. Индустриска опрема : сончевата енергија, ветерна енергија, гас сијалици со празнење, итн. AC Страна
Sockets наменета за различни апарати од различни земји (AC Страна)
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја.2 V 74 V 90 V 118 V 138 V 247 V Текот топлинска исклучи излез автоматски Средина Работна температура Помеѓу -10 °C и +50 °C Работа влажност од 20% ~ 90%RH температура на Чување Помеѓу -30 °C и +70 °C Пакет Машина големина(cm) 38. Но, мора да се добие кредитен рејтинг од Alibaba прво.
Со цел да се обезбедат повеќе изборот на нашите клиенти, ние исто така, промовира чиста синусен облик инверторот со полнач функција и градот електрична енергија комплементарни чиста синусен облик инверторот.5 V 21 V±1 V 42 V±1 V 52 V±1 V 62 V±1 V 82 V±2 V 100 V±5 V 202 V±5 V Низок напон затвори 10 V±0. Краток спој заштита
7. Имаме штекер видови се како што е подолу :
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн.
Карактеристики На Производот :
1. Од 12 V/24 V/48 V/60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC штекер во вашето возило или на брод, или директно од посветена 12 V/24 V/48 V 60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC батеријата, на инверторот ќе ефикасно и reliabley моќ широк спектар на househole AC производи, како што се Телевизори, компјутери, Видеорекордери, и многу повеќе.58 /парче
1000 W 220 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 2000 W US$ 148. Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни Двојно-ПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата. Висок батеријата напон исклучување
6. Ова ќе ви помогне да го расчисти царинската успешно и да добијат парцели побрзо. Нисконапонски аларм
4.8 Нето тежина(kg) 3.
Применливи За :
1.
За Нас
Како професионална снабдувач на чиста синусна бран соларни инверторот за повеќе од 7 години, имаме confidency и способност да се обезбеди врвен квалитет на производите на нашите клиенти и да бидете сигурни дека производите можат да пристигне на вашата страна успешно и непречено. Нисконапонски исклучување
5. Апарати за домаќинство електрични апарати : електрични фанови, правосмукалки, климатизација, осветлување и др. Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и неговиот работен статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ, кои најчесто се зголеми неговата служба за живот и ви помага да ги зачувате на потрошувачката на енергија, подобрување на ефикасноста на работата и намалување на работната бучава. Патување поставување опрема : воени возила, полициски автомобили, амбулантни возила, бродови, семафори итн.

боја:
DC48V AC220V 50Hz, DC48V AC220V 60Hz, DC48V AC110V 50Hz, DC48V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
100/110/120VAC или 220/230/240 VAC
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
Влезен Напон:
48V или 110V
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CZ-1500S
Тежина:
3.8KG
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Големина:
38.5*16.5*8.5CM
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ