.

.

УВ Метар УВ интегратор Radiometer УВ тестер детектор следи тајна UV250 - 410nm 0~5000mW/cm2 0~999999mJ/cm2 Бесплатен превозот

УВ Метар УВ интегратор Radiometer УВ тестер детектор следи тајна UV250 - 410nm 0~5000mW/cm2 0~999999mJ/cm2 Бесплатен превозот

DEN 13920.00
Количина на стоки


УВ-Интегратор 150 е со висок квалитет УВ мерен инструмент. Тоа се користи за да се измери УВ енергија на
различни извори на светло, особено на печатење машини. Тоа е идеален да се обезбеди контрола на квалитетот на печатење и сушење процеси.
Мала големина, тешка должност помине преку Интегратор со дијаметар од 90 mm. Тоа е сигурен и едноставен за употреба.
Технички Податоци :
Спектрален опсег : УВ 250 - 410 nm
Мерен опсег : 0 5,000 m W/cm2
Дисплеј : 6-цифрен LCD
Екранот опсег : 0 да 999,999 мј/cm2
Извор на енергија : долг живот 3.6 V Литиум Батерија
Потрошувачка на енергија : 100 u A
Батеријата услуга живот : 10,000 часа
Димензии : дијаметар(90 mm), висина (12 mm)
Тежина : околу. 5.25 унца (150 grs.)
Температурата опсег : 0 45 о Centigrade
Термичка заштита : Топлотниот штит на задната плоча
База На Точност : +-5%
Додека на човечки појас, УВ-Интегратор 150 можат да го издржат max. 110 о Centigrade до 10seconds

Бренд Име:
ALVIN Е
Број На Модел На:
УВ-150
is_customized:
None
Спектрален опсег:
УВ 250 - 410 nm
Мерен Опсег:
0 5,000 mW/cm2
Се прикаже спектар:
Од 0 до 999,999 мј/cma2
Димензии:
dameter
го издржат max:
110° Centigrade до 10seconds
Точноста:
+-5%
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ