.

.

ZC3-AConcrete Тест Чекан Со мерење и тестирање сертификати гарантира автентичен

ZC3-AConcrete Тест Чекан Со мерење и тестирање сертификати гарантира автентичен

DEN 6720.00
Количина на стоки


Опис : се Објасни Овој инструмент е во согласност with JGJ/T23-2001 Technical regulations ZC3-AThe тип resiliometer користи за да се detect10-60 Mpa Within конкретни compressive strength, системот на стандардот energy2.207 JMedium враќа, покажува вредноста на системот како покажувач директни читање инструмент и Државата metrological верификација Конкретни Тест Чекан (JJG817-93)И индустриски стандарди враќа метод за откривање на единиците на главен и одговорен уредник на техничките прописи на compressive strength на бетон-Градење на научно Истражување и Дизајн Институт за Shaanxi Провинција производител. Функција Лесни (и напор отколку слични products2/3), Флексибилни, евтини, нема моќ, лесно да го совладате, копчето лесно да падне на цртање процес, на покажувачот е лесно да се прилагоди триење е претпочитаниот инструмент погоден за on-сајт на употребата на не-деструктивни испитувања. Главните технички параметри Покажувачот должина : 20.0±0.2(mm)
Покажувачот на триење : 0.65±0.15(N)
Бомба погоди род крајот на сферични радиус : 25±1.0(mm)
Школки хит Lahuang вкочанетост : 785.0±40.0(N/m)
Бомба чекан на одвојување положба : скала линија"100"На reticle
Школки хит Lahuang работна должина : 61.5.0±0.3(mm)
Бомба чекан влијание должина : 75±0.3
Бомба чекан полетувањето положба : скала"0"Канцеларија
Челик наковалната го оценувате постојан : 80±2(јас растенијата фабрика контрола на производот in80-81 Between Инсталиран состав раст еден чекан, воденичен камен, бомба хит Lahuang, бафер пролет, шрафцигер, брошури, итн.

Број На Модел На:
чекан
Број На Модел На:
ZC3-A
боја:
Бела
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Име:
Тест
R

Тие исто така купуваат со овој производ