.

.

300W исклучување мрежа инверторот, 12V/24V DC да AC110V/220V чиста синусен облик инверторот за мали соларни или ветар систем, пренапони моќ 600W

300W исклучување мрежа инверторот, 12V/24V DC да AC110V/220V чиста синусен облик инверторот за мали соларни или ветар систем,

DEN 1924.80
Количина на стоки

Преоптоварување исклучување
2. Нисконапонски исклучување
5. Ако ви треба други моќ или напон чиста синусен облик инверторот, можете да проверите подолу линкови или да ја пребарате нашата продавница. Од 12 V/24 V/48 V/60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC штекер во вашето возило или на брод, или директно од посветена 12 V/24 V/48 V 60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC батеријата, на инверторот ќе ефикасно и reliabley моќ широк спектар на househole AC производи, како што се Телевизори, компјутери, Видеорекордери, и многу повеќе.
300 W исклучување мрежа инверторот, 12 V/24 V DC да AC 110 V/220 V чиста синусен облик инверторот за мали соларни или ветар систем, пренапони моќ 600 W
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн.
Заштита Карактеристики :
1. Чиста синусен облик излез
2. Висок батеријата напон исклучување
6. Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и неговиот работен статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ, кои најчесто се зголеми неговата служба за живот и ви помага да ги зачувате на потрошувачката на енергија, подобрување на ефикасноста на работата и намалување на работната бучава.86 Бруто тежина(kg) 1.
Со цел да се обезбедат повеќе изборот на нашите клиенти, ние исто така, промовира чиста синусен облик инверторот со полнач функција и градот електрична енергија комплементарни чиста синусен облик инверторот. Ниска работа на бучава, со голема ефикасност. DC Страна & AC Страна
2. Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни Двојно-ПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата. Канцеларија опрема : компјутери, принтери, препишувач, скенери, дигитални фото апарати, итн. Кујната опрема : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн. Страна Видите
Sockets наменета за различни апарати од различни земји (AC Страна)
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја.10 /парче
Исклучување Мрежа 300w Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или Ветер Систем, Една Фаза, Пренапони 600w, DC60 V/72 V, AC110 V/220 V, 50 Hz/60 Hz US$ 48.2 V 74 V 90 V 118 V 138 V 247 V Текот топлинска исклучи излез автоматски Средина Работна температура помеѓу -10 °C и +50 °C Работа влажност од 20% ~ 90%RH температура на Чување помеѓу -30 °C и +70 °C Пакет Машина големина(cm) 20*10.
Ако вашата цел износ повеќе од $100,000 по пат, ќе се разгледа можноста да се прифати ОА, LC, ДП, DA плаќање начини. Ова ќе ви помогне да го расчисти царинската успешно и да добијат парцели побрзо. Алат : Пили, машини за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, итн., подобрување на сигурноста на производите во голема мера. Патување поставување опрема : воени возила, полициски автомобили, амбулантни возила, бродови, семафори итн. Но, мора да се добие кредитен рејтинг од Alibaba прво.13 Пакување режим Тетрапак пакување Други Start Меки почеток Ладење начин Интелигентни вентилаторот за ладење
Производ Фотографии
1. Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија.

боја:
DC12V AC220V 50Hz, DC12V AC220V 60Hz, DC12V AC110V 50Hz, DC12V AC110V 60Hz, DC24V AC220V 50Hz, DC24V AC220V 60Hz, DC24V AC110V 50Hz, DC24V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
201 - 300W
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
20*10.5*6CM
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CZ-300S
Тежина:
0.86KG
Бренд Име:
МАРС РОК
DC напон спектар:
10-15VDC или 21-30VDC
Не оптоварување тековната влечење:
< 0.7 На
Текст ефикасност:
> 85%
Континуирано напојување:
300W
Пренапони моќ:
600W
AC регулатива:
3%
Бранови:
чиста синусен облик
Во текот вчитај:
Исклучи излез
Нето тежина:
1.13 kg
Излезниот Напон:
10-15VDC или 21-30VDC или 42-60VDC или 100-120VDC
R

Тие исто така купуваат со овој производ