.

.

124mm Кол Круг Оптички ПММА Пластични Големи Соларни Fresnel Леќа, долго Фокусна Должина 1000mm Соларни Concentrator Голем лупа

124mm Кол Круг Оптички ПММА Пластични Големи Соларни Fresnel Леќа, долго Фокусна Должина 1000mm Соларни Concentrator Голем лупа

DEN 2327.04
Количина на стоки

Точка фокус Fresnel леќа : Изглед од пред како стрела во собата, се состои од прстен прстен концентрична кругови :
Линеарни Fresnel леќа е во однос на точка на фокус во однос на Fresnel леќа, својата позитивна форма изгледа како shutter, гледам профилот, Е, исто така, точката на промена на sawtooth форма, за разлика од диск Fresnel леќа, овој објектив фокусот на светлината да се формира права линија :
Fresnel леќи и најчесто се користат во светлина, собирање на апликации,како што се кондензаторот системи или emitter/детектор на поставување.обичај големина.и може да соединенија на Растојание истражување и развој според клиент барање и photosource, дизајни секој вид на проект Агол Fresnel леќа .
Ние може да обезбеди СЛОБОДНИ ласерско сечење servise !!!
Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптички-одделение акрилик. компанијата предности : 1. Ние сме ISO9001, ROHS, CE, Фабрика за Ревизија уверение.limpid транспарентен
3.Овој Објектив е исто така одлична за ситни во книги, списанија,мапи,телефонски именици,рецепти,итн. Да се биде во ова поле за околу 10 години, ние успешно ги извезува производи во САД,Германија,Франција,Бразил,Италија,Турција и така натаму.By изборот на соодветни овластувања за овие призми,дизајнери може да се дефинира фокусна должина и контрола на квалитетот на сликата.
124mm Кол Круг Оптички ПММА Пластични Големи Соларни Fresnel Леќа, долго Фокусна Должина 1000mm Соларни Concentrator Голем лупа Дијаметар : 124mm
фокусна должина : 1000mm
аспект проред : 0.Нашите клиенти вклучуваат Carl zeiss и 3 Dlens.
Fresnel леќа за да формираат тенка станот на леќа, нејзиниот профил изгледа како sawtooth форма, но всушност, секој во непосредна близина на ножот Агол е постојано се менува, Аголот на промените е со цел да се фокусира светлината се спојуваат на истото место.висока светлина
2.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цик-цак или sawtooth пресек.5 mm
дебелина : 2mm meterial : ПММА
карактеристика и предности :
1.

Употреба:
Оптички
Обликот:
Plano
Фокусна Должина:
1000mm
Број На Модел На:
MYens-124-1000
Структура:
авион
Материјал:
ПММА
Дијаметар:
124mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ