.

.

130mm Дијаметар Круг Оптички ПММА Пластични Големи Соларни Fresnel Леќа Фокусна Должина 140mm Соларни Concentrator Голем лупа

130mm Дијаметар Круг Оптички ПММА Пластични Големи Соларни Fresnel Леќа Фокусна Должина 140mm Соларни Concentrator Голем лупа

DEN 2327.04
Количина на стоки

Да се биде во ова поле за околу 10 години, ние успешно ги извезува производи во САД,Германија,Франција,Бразил,Италија,Турција и така натаму.
Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.додека ниска ритам густина приноси подобро efficiency. Нашата компанија произведе Fresnel леќа кој се користи во фаза на снимање . компанијата предности : 1.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.
Точка фокус Fresnel леќа :
Поглед од напред како стрела во собата, се состои од прстен прстен концентрична кругови :
Линеарни Fresnel леќа е во однос на точка на фокус во однос на Fresnel леќа, својата позитивна форма изгледа како shutter, гледам профилот, Е, исто така, точката на промена на sawtooth форма, за разлика од диск Fresnel леќа, овој објектив фокусот на светлината да се формира права линија :
Fresnel леќи и најчесто се користат во светлината.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени. Прашања обично се одговори во рок од 24 часа Најдобри предност е : ние може да се направи мувла од страна на самите себе, па ние може да го прилагодите fresnel леќа според вашиот дизајн.
Ние може да обезбеди СЛОБОДНИ ласерско сечење servise !!!
_________Важни објаснување :
Ако сакате да се купи Fresnel Леќа за да DIY едноставно проектор,кога ќе го купите нив пред кои ве молиме прочитајте Образложение : ).и може да соединенија на Растојание истражување и развој според клиент барање и photosource, дизајни секој вид на проект Агол Fresnel леќа .висок квалитет, конкурентна цена.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму.висока светлина
2.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.
Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите :
Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор.
_________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?
Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.limpid транспарентен
3.Секој sawtooth создава мал призма.
Локацијата за По Fresnel Леќа : Тоа е Инсталиран помеѓу сијалица и LCD панелот.висока светлина проницаемост,повеќе посветла
4.
На Fresnel леќа е едноставен вовед
Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптички-одделение акрилик.

Употреба:
Оптички
Обликот:
Plano
Фокусна Должина:
140mm
Број На Модел На:
MYens-130F140
Структура:
авион
Дијаметар:
130mm
Материјал:
ПММА
R

Тие исто така купуваат со овој производ