.

.

Nitoflon Ленти 973UL-S (T0.13mm*W50mm*L10m) Nitto Denko

Nitoflon Ленти 973UL-S (T0.13mm*W50mm*L10m) Nitto Denko

DEN 9600.00
Количина на стоки

5 Преглед : Супериорен следење на отпор придонесува за слободни дизајнирање и повеќе компактен електрична опрема.13
25
10
300 степен
-60~280 степен
Број 973 UL-S
0.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Супериорен мувла-ослободувачки и лизгање својства. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка .13
19
10
300 степен
-60~280 степен
Број 973 UL-S
0.
100% Оригинални Вистински ! На повеќе ќе ги нарачате повеќе discound можете да имате! ! : )
Nitoflon Ленти 973 UL-S Fluoroplastic Заситени Стакло Текстил Лента NITOFLON
Бренд
NITTO DENKO
Потекло
Јапонија
Модел
НЕМА.13mm*W50mm*L10m
Лепило Својства
Силикони
Долготрајна температура отпорни
-50/250 ° C
Краткорочни температура отпорни
-50/300 ° C
Затегнувачка цврстина
(n / cm) 135-150
Лепливоста
(n/25мм)> 6. Добро држење сопственост на покачени температури и димензионална стабилност. За плаќање : 1.
Структура : Апликации : За топлина-отпорни маскирање.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост. Ви благодарам многу !. Или друг рок на плаќање : Paypal, Запад Унија (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.973 UL-S
Spec.13
38
10
300 степен
-60~280 степен
Број 973 UL-S
0.)
За повратни информации : 1.13
13
10
300 степен
-60~280 степен
Број 973 UL-S 0. Не-лепило страна се покажува одлични карактеристики на polytetrafluoroethylene како што се електрични својства, отпорност на топлина, временските услови, хемиски и вода (вода-пролевање), и не-adhesiveness. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Тоа само ве однесе 30 секунди. Еден површината се третира и обложени со силиконски лепило, која покажува одлична отпорност на топлина и механичка сила. За отпорни на топлина електрична изолација. Карактеристики : UL510 уверение.13 15 10 300 степен -60~280 степен
Број 973 UL-S
0.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги пријават истите со цел vaule.
Одлични Перформанси :
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Следново е различна цена на секоја должина,pls изберете совршен натпревар стандард што треба.
За превозот :
1. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Стакло текстил база материјали импрегнирани со polytetrafluoroethylene (PTFE) дисперзија потоа sintered. Животна средина-пријателски и се согласува да Известување Бр 20 на Министерството за Здравство, Труд и Благосостојба.
Модел
Подлога
Краткорочни отпорност на топлина
Континуирана употреба температура
Линк
Дебелина ( мм )
Ширина ( mm )
Должина ( m )
Број 973 UL-S
0.13
50
10
300 степен
-60~280 степен
Други селотејп :
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.

Тип:
Лента
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
973ul-s
Лента Тип:
Електрични Лента
Спецификација:
T0.13mm*W50mm*L10m
Место на Потекло:
Јапонија
Долготрајна температура отпорни:
-50/250 ° C
Краткорочни температура отпорни:
-50/300° C
боја:
Беж
Карактеристики:
Има добри топлина задржување и димензионална стабилност.
R

Тие исто така купуваат со овој производ