.

.

2500W Исклучување Мрежа Соларни Инверторот или Правец на Инверторот, Пренапони Моќ 5000W 12V/24VDC 110VAC или 220VAC Чиста синусен облик Инвертер

2500W Исклучување Мрежа Соларни Инверторот или Правец на Инверторот, Пренапони Моќ 5000W 12V/24VDC 110VAC или 220VAC Чиста синусен

DEN 15443.52
Количина на стоки


Заштита Карактеристики :
1. Кога ќе паралелно поврзување на инверторот паралелно, ве молиме да се поврзете на црвениот терминал да црвена и црна црна. Од 12 V/24 V/48 V/60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC штекер во вашето возило или на брод, или директно од посветена 12 V/24 V/48 V 60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC батеријата, на инверторот ќе ефикасно и reliabley моќ широк спектар на househole AC производи, како што се Телевизори, компјутери, Видеорекордери, и многу повеќе. Со комплетна заштита : заштита од преоптоварување, внатрешни текот температура заштита, излез краток спој заштита, текст под-напон заштита, текст текот-напон заштита, итн. Имаме штекер видови се како што е подолу :
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн. Краток спој заштита
7. Нисконапонски аларм
4. Апарати за домаќинство електрични апарати : електрични фанови, правосмукалки, климатизација, осветлување и др.3 Пакување големина(cm) 51. Инверторот е дизајнирана за да им обезбеди години на непроблематична работа и вклучува автоматски безбедност мониторинг circuitry за заштита на инверторот, и вашата батерија, од inadvertent преоптоварување услови. Висок батеријата напон исклучување
6. Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни Двојно-ПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата. DC Страна
2. Ако ние не се клиент порака за контактот, ние ќе default за да ја натпревар универзален приклучок за клиентите.75 Бруто тежина(kg) 11. Во текот температура на исклучување
3. Детални оперативни, ве молиме контактирајте со вашиот локален финансиски услуги центарот на Alibaba. Нисконапонски исклучување
5.5*30*23 Нето тежина(kg) 9. Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија. Ако сте заинтересирани за нив, ве молиме да ја разгледате нашата веб-страница.
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја.5 V 20 V±1 V 40 V±1 V 50 V±1 V 60 V±1 V 80 V±2 V 96 V±5 V 200 V±5 V во Текот вчитај исклучи излез напон Над затвори 15.
Ако вашата цел износ повеќе од $100,000 по пат, ќе се разгледа можноста да се прифати ОА, LC, ДП, DA плаќање начини. Ниска работа на бучава, со голема ефикасност. Преоптоварување исклучување
2. Алат : Пили, машини за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, итн. Кујната опрема : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн.5 V 21 V±1 V 42 V±1 V 52 V±1 V 62 V±1 V 82 V±2 V 100 V±5 V 202 V±5 V Низок напон затвори 10 V±0. Ова ќе ви помогне да го расчисти царинската успешно и да добијат парцели побрзо. Црвениот терминал е позитивен пол, црна терминал е негативен пол., подобрување на сигурноста на производите во голема мера.8 Пакување режим Тетрапак пакување Други Start Меки почеток Ладење начини Интелигентни вентилаторот за ладење
Производ Фотографии
1. Канцеларија опрема : компјутери, принтери, препишувач, скенери, дигитални фото апарати, итн. Патување поставување опрема : воени возила, полициски автомобили, амбулантни возила, бродови, семафори итн.

боја:
DC12V AC220V 50Hz, DC12V AC220V 60Hz, DC12V AC110V 50Hz, DC12V AC110V 60Hz, DC24V AC220V 50Hz, DC24V AC220V 60Hz, DC24V AC110V 50Hz, DC24V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
100/110/120VAC или 220/230/240 VAC
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
Број На Модел На:
CZ-2500S
Големина:
42.5*21.7*15.3CM
is_customized:
Yes
Тежина:
9.75KG
Влезен Напон:
12v или 24v
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ