.

.

НОВИ K03 53039880050 0375G3 0375G4 Турбо Турбополнач за CITROEN C5 C8 Xantia PEUGEOT 406 607 HDi DW10ATED 2.0 L 110HP

НОВИ K03 53039880050 0375G3 0375G4 Турбо Турбополнач за CITROEN C5 C8 Xantia PEUGEOT 406 607 HDi DW10ATED 2.0 L 110HP

DEN 10210.00
DEN 11472.00
-11 %
Количина на стоки


Турбополнач Спецификации Турбо Модел K03 ОЕМ БР.
0375 G3,0375 G4,0375 C9,0375 F5 Дел НЕ.
5303 988 0050,5303 988 0024 Апликација возило
CITROEN C5 Xantia 2.0 HDi,2001 година;
PEUGEOT 406 607 2.0 HDi,1999-;
ПЕЖО 607 2.0 HDi,2001-2009; Примена на моторот
DW10 ATED,2.0 L 107 HP Бруто тежина(KG) 7kg Пакет големина(CM) 26*22*26 Забелешка 1 Масло за подмачкување САМО Забелешка 2

Поставување на Возило:
ПРЕД
Специјални Функции:
Никој
Објектот Ширина:
22CM
Производителот Дел Број:
5303 988 0050,5303 988 0024
Другиот Дел Број:
Никој
Објектот Должина:
26CM
Објектот Тежина:
7KG
Земја/Регион на Производство:
Кина
Материјал Тип:
Железо
Бренд Име:
Кралот Turbo
За Возило Брендови/Модел:
peugeot
406-Година:
1999,2000,2001
Peugeot Модел:
406
Објектот Висина:
26CM
Осветленост Дел Број:
0375G3,0375G4,0375C9,0375F5
Турбо Модел :
K03
Апликацијата возило:
CITROEN C5 C8 Xantia PEUGEOT 406 607 HDi
Примена на моторот:
DW10ATED 2.0 L 110HP
Ладење тип:
Масло за подмачкување САМО
Гаранција:
12months
R

Тие исто така купуваат со овој производ