.

.

2500W 48VDC Исклучување Мрежа Соларни Инверторот за 110VAC или 220VAC апарати за Дома, Пренапони Моќ 5000W Чиста синусен облик Инвертер

2500W 48VDC Исклучување Мрежа Соларни Инверторот за 110VAC или 220VAC апарати за Дома, Пренапони Моќ 5000W Чиста синусен облик

DEN 17060.16
Количина на стоки

Ниска работа на бучава, со голема ефикасност.
Карактеристики На Производот :
1. Ако ние не се клиент порака за контактот, ние ќе default за да ја натпревар универзален приклучок за клиентите. Преоптоварување исклучување
2. Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и неговиот работен статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ, кои најчесто се зголеми неговата служба за живот и ви помага да ги зачувате на потрошувачката на енергија, подобрување на ефикасноста на работата и намалување на работната бучава.5 V 21 V±1 V 42 V±1 V 52 V±1 V 62 V±1 V 82 V±2 V 100 V±5 V 202 V±5 V Низок напон затвори 10 V±0. Канцеларија опрема : компјутери, принтери, препишувач, скенери, дигитални фото апарати, итн.
2500 W 48 VDC Исклучување Мрежа Соларни Инверторот за 110 VAC или 220 VAC апарати за Дома, Пренапони Моќ 5000 W Чиста синусен облик Инвертер
Внимание :
Кога ќе го поставите цел, освен да се избере точниот DC влезниот напон, AC излезен напон и фреквенција, ве молиме да се информирате каков тип socket е погоден во вашата локална. Нисконапонски аларм
4. Кога ќе паралелно поврзување на инверторот паралелно, ве молиме да се поврзете на црвениот терминал да црвена и црна црна. Но, мора да се добие кредитен рејтинг од Alibaba прво.
2500 W 12 V/24 VDC 100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC Чиста синусен облик PV Инверторот Исклучување Мрежа Соларни&.3 Пакување големина(cm) 51. Имаме штекер видови се како што е подолу :
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн. Нисконапонски исклучување
5. Детални оперативни, ве молиме контактирајте со вашиот локален финансиски услуги центарот на Alibaba.5 V 20 V±1 V 40 V±1 V 50 V±1 V 60 V±1 V 80 V±2 V 96 V±5 V 200 V±5 V во Текот вчитај исклучи излез напон Над затвори 15. Мали, лесни и уметнички, корист од донесување на SMD paster технологија.
Ако вашата цел износ повеќе од $100,000 по пат, ќе се разгледа можноста да се прифати ОА, LC, ДП, DA плаќање начини. Апарати за домаќинство електрични апарати : електрични фанови, правосмукалки, климатизација, осветлување и др.
Применливи За :
1. Чиста синусен облик излез
2.8 Пакување режим Тетрапак пакување Други Start Меки почеток Ладење начини Интелигентни вентилаторот за ладење
Производ Фотографии
1. Инверторот е дизајнирана за да им обезбеди години на непроблематична работа и вклучува автоматски безбедност мониторинг circuitry за заштита на инверторот, и вашата батерија, од inadvertent преоптоварување услови. AC Страна
Sockets наменета за различни апарати од различни земји (AC Страна)
Конекцијата Начин на Исклучување Мрежа Инвертери
1. DC Страна
2.
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја. Кујната опрема : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн., подобрување на сигурноста на производите во голема мера. Краток спој заштита
7. Во текот температура на исклучување
3. Ова ќе ви помогне да го расчисти царинската успешно и да добијат парцели побрзо.75 Бруто тежина(kg) 11. Со комплетна заштита : заштита од преоптоварување, внатрешни текот температура заштита, излез краток спој заштита, текст под-напон заштита, текст текот-напон заштита, итн.

боја:
DC48V AC220V 50Hz, DC48V AC220V 60Hz, DC48V AC110V 50Hz, DC48V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
100/110/120VAC или 220/230/240 VAC
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
Број На Модел На:
CZ-2500S
Големина:
42.5*21.7*15.3CM
Влезен Напон:
48V или 110V
is_customized:
Yes
Тежина:
9.75KG
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ