.

.

AC220V 1CH безжичен прекинувач за RF Приемник&Предавателот 10A Еден Toggle Додадете контролер слободно SMD LED Светилка Моќ НА ИСКЛУЧУВАЊЕ

AC220V 1CH безжичен прекинувач за RF Приемник&Предавателот 10A Еден Toggle Додадете контролер слободно SMD LED Светилка Моќ НА

DEN 16704.00
DEN 19200.00
-13 %
Количина на стоки


1.Работен Напон : AC220 V( 180 V -240 V )
2.Максимална Струја : 10 A (треба подобро помал од 7А )
3.Канал : 1 CH
4.Работна Фреквенција : 315 MHZ/433 MZH
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +60'C
Излез начин : Еден. За да се префрлате .Latched Прилагодливи
Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот
Излез Државата :
Тоа е приспособена од страна на Скокач на Приемникот Одбор, (пред да го промени .треба ИСКЛУЧЕТЕ го моќ. Се додека имате тоа се промени, тогаш пак на власт повторно, или Државата нема да се менува)
A : Еден-Стави на Скокач на "T&G".
Б : за да се Префрлатестави на Скокач на "M&G"
C : Latched- Земете начин на Скокач или стави на Скокач на било 1 Pin.
ЕденПритиснете на Предавателот го копчето А, примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување На; примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО,
За да се префрлате-Притиснете предавателот копчето за 1 пат , примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето повторно, примачот реле А е ИСКЛУЧЕНО,
LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете предавателот копчето Б, реле НА OFF.
Метод На Учење :
Текст AC220 V за Примачот .Притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот. Потоа притиснете предавателот, Led индикатор флеш брзо, тоа значи учење успешно.
Бришење Кодот
Имајќи притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно.
220 V 1 CH Безжичен Прекинувач за Светло Светилка SMD LED ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ на Безжичниот Далечински Управувач Приемник&Transmitter10 A Momenrary Toggle Latched US$ 19.43 /set
220 V 1 CH Безжични RF Светлината LED Светилка SMD НА ИСКЛУЧУВАЊЕ Безжичен Приемник&Предавателот 10 A Momenrary Toggle Latched US$ 50.40 /многу
групи / многу
Осветлување Далечински Управувач Прекинувачи AC220 V 30 A Реле Приемник Водоотпорен 2 Предаватели Светлината LED Светилка Далечински Контролер 315/433 US$ 18.00 /set
AC220 V 10 A Реле Далечински Управувач Осветлување Switch 315/433 MHz Предавателот 2 Приемник Долга Низа Далечински Вклучете Еден Toggle US$ 14.70 /set
220 V 1 Channel Радио Безжичен Прекинувач за Светло Светилка SMD LED ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ Безжичен Приемник&Предавателот 10 A Momenrary Toggle Latched US$ 18.38 /set
220 V 1 Way Безжичен Прекинувач за Светло Светилка SMD LED ЗА ИСКЛУЧУВАЊЕ Безжичен Приемник&Предавателот 10 A Momenrary Toggle Latched US$ 19.22 /set
AC220 V 10 A Реле 1 CH Безжични RF Далечински Управувач Switch Предавателот+ Приемник Светилка LED Светло за Осветлување Далечински ВКЛУЧЕНО ИСКЛУЧЕНО Switch315/433 US$ 12.00 /set
Далечински Управувач Прекинувачи AC220 V " 2 CH Реле Приемник Предавателот голем Дострел од 300-3000m Wireless Switch за LED Светло Светилка Моќ ONOFF US$ 19.80 /set

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1
Работен напон:
220v
Макс Оптоварување:
10A
Пренесување на далечина:
20-200m
Канал:
1CH
Излез Државата:
Не-Latched/Latched/Само-прилагодливи Latched
pakage:
1 контролер со батерија&копче прстен 1receiver with1 маска
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ