.

.

2000W Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Инверторот, Пренапони Моќ 4000W 12V/24VDC да 110V/220VAC Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер

2000W Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Инверторот, Пренапони Моќ 4000W 12V/24VDC да 110V/220VAC Една Фаза Соларни или Правец

DEN 10367.04
Количина на стоки

Детални оперативни, ве молиме контактирајте со вашиот локален финансиски услуги центарот на Alibaba.5 Пакување големина(cm) 56*23*14. Канцеларија опрема : компјутери, принтери, препишувач, скенери, дигитални фото апарати, итн.22 /парче
1500 W 96 V/110 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 3000 W US$ 184. Висок батеријата напон исклучување
6. Обратна поларитетот врска заштита
Технички Параметри : Модел CZ-2000 Текст DC напон 12 V 24 V 48 V 60 V 72 V 96 V 110 V 220 V Напон спектар 10-15 VDC 21-30 VDC 42-60 VDC 50-74 VDC 60-90 VDC 80-118 VDC 100-138 VDC 200-247 VDC Не оптоварување тековната влечење Ефикасност > 85% DC врска Кабли Со Клипови или Автомобил Адаптер Излез AC напон 100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC Континуирано напојување 2000 W Пренапони моќ 4000 W Бранови Чиста синусен облик Фреквенција 50 Hz или 60 Hz AC регулатива 3% Заштита Низок напон аларм 10.8 Нето тежина(kg) 5. Краток спој заштита
7. Нисконапонски аларм
4. Ако ние не се клиент порака за контактот, ние ќе default за да ја натпревар универзален приклучок за клиентите. Имаме штекер видови се како што е подолу :
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн. Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и неговиот работен статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ, кои најчесто се зголеми неговата служба за живот и ви помага да ги зачувате на потрошувачката на енергија, подобрување на ефикасноста на работата и намалување на работната бучава. AC Страна
Sockets наменета за различни апарати од различни земји (AC Страна)
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја. Ова ќе ви помогне да го расчисти царинската успешно и да добијат парцели побрзо.
Ако вашата цел износ повеќе од $100,000 по пат, ќе се разгледа можноста да се прифати ОА, LC, ДП, DA плаќање начини.1 Бруто тежина(kg) 5. Кујната опрема : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн. Ако сте заинтересирани за нив, ве молиме да ја разгледате нашата веб-страница. Ниска работа на бучава, со голема ефикасност. Нисконапонски исклучување
5.
Карактеристики На Производот :
1.
Со цел да се обезбедат повеќе изборот на нашите клиенти, ние исто така, промовира чиста синусен облик инверторот со полнач функција и градот електрична енергија комплементарни чиста синусен облик инверторот., подобрување на сигурноста на производите во голема мера. Чиста синусен облик излез
2. Но, мора да се добие кредитен рејтинг од Alibaba прво. Во текот температура на исклучување
3. Патување поставување опрема : воени возила, полициски автомобили, амбулантни возила, бродови, семафори итн.
Заштита Карактеристики :
1.
За Нас
Како професионална снабдувач на чиста синусна бран соларни инверторот за повеќе од 7 години, имаме confidency и способност да се обезбеди врвен квалитет на производите на нашите клиенти и да бидете сигурни дека производите можат да пристигне на вашата страна успешно и непречено. Алат : Пили, машини за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, итн.

боја:
DC12V AC220V 50Hz, DC12V AC220V 60Hz, DC12V AC110V 50Hz, DC12V AC110V 60Hz, DC24V AC220V 50Hz, DC24V AC220V 60Hz, DC24V AC110V 50Hz, DC24V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
100/110/120VAC или 220/230/240 VAC
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
is_customized:
Yes
Големина:
46.5*16.5*8.5CM
Број На Модел На:
CZ-2000-ТИТЕ
Влезен Напон:
12v или 24v
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Тежина:
5.1KG
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ