.

.

TEROW USB 2.0 600mbps WiFi Безжична Мрежна Картичка Двојна Бенд High Speed 2.4 GHz 5GHz 802.11 ac LAN Адаптер со rotatable Антена

TEROW USB 2.0 600mbps WiFi Безжична Мрежна Картичка Двојна Бенд High Speed 2.4 GHz 5GHz 802.11 ac LAN Адаптер со rotatable Антена

DEN 417.00
DEN 555.84
-25 %
Количина на стоки


USB 2.0 600mbps Wi Fi Безжична Мрежна Картичка Двојна Бенд High Speed 802.11 ac LAN Адаптер со rotatable Антена
Карактеристики : Dual Band конекции, Максимална брзина до 600 Mbps : 5 GHz 433 Mbps, 2.4 GHz 150 Mbps. Поддржува 802.11 ac стандард, наназад компатибилен со 802.11 a/b/n/g производи. Лесно безжична безбедност шифрирање на притисни на WPS копчето. Минијатурни димензии е погодно да се движат без да го исклучите. Поддршка за Windows 10/8.1/8/7/XP/Vista (32/64bits), за Linux, на Mac OS 10.4 и погоре. Лесно Подесување : Инсталира драјверот од вклучена на CD. По драјвер е инсталиран, можете да го користите вградениот безжичен комунални во вашиот оперативен систем за да се поврзете на безжична мрежа. Целосно компатибилен со редовното работење системи : Windows 10/8.1/8/7/XP/Vista (32/64bits)/ за Mac OS 10.4 и погоре, за Linux. Во согласност со IEEE802.11a/b/g/n/ac стандард. Спецификација : Материјал : пластични и метални Боја : Црна Производ големина : 93*69*10мм Стандард : IEEE 802.11 b/g/n/ac Интерфејс : USB 2.0 Фреквентен опсег : 2.4 GHz-2.4835 GHz, 5.12 GHz-5.825 GHz Безжична Стандард : IEEE 802.11 b/g/n 2.4 GHz, IEEE 802.11 a/n/ac 5 GHz Wi-Fi Бенд : Dual band Врв Throughtput : 150 Mbps 2.4 GHz, 433 Mbps 5.8 GHz Интерфејс : Поддржува USB 1.0, 1.1, 2.0 Компатибилност : за Windows 2000/XP/Vista/7/8/8.1/10, на Mac OS 10.4~10.11, Linux Безбедност : WFA, WPA, WPA2, WPS2.0, WAPI Пакет се Вклучени 1 x Двојна Бенд USB Безжичен LAN Адаптер Мрежна Картичка 1 x Антенски 1 x CD Возачот 1 x Прирачник за Корисникот Истакна : ова е AC безжичен адаптер, ако сакате да го користите овој AC адаптер работат многу добро ,ве Молиме љубезно ве молиме да го проверите вашиот рутер пред вашата цел, оти ако вашиот рутер не AC рутер, тоа ќе го само како општи адаптер, многу ви благодарам !

Брзина На Пренос:
600 Mbps
Број На Модел На:
AC 600M
Тип:
Безжичната
Вид:
Внатрешна
сертификација:
CCC ВАЛУТНА ROHS
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Пакет:
No
Интерфејс Тип:
USB2.0
Примена:
Десктоп
Адаптер Приклучок:
USB
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Безжичен Протокол:
802.11 ac
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Бренд Име:
TEROW
Преносот Го Оценувате:
600Mbps
Брзина:
600Mbps
Фреквентен Опсег:
2.4~5GHz
Интерфејс Тип:
USB
Поддршка OS:
Windows XP/Vista/7/8/8.1/10
Назад компатибилен со:
802.11 ac производи
Производи Статус:
Акции
R

Тие исто така купуваат со овој производ