.

.

2 Компатибилен HP 300 300XL Мастило Кертриџ За Refillable HP Deskjet F4260 F4280 F4480 Инк џет Печатач

2 Компатибилен HP 300 300XL Мастило Кертриџ За Refillable HP Deskjet F4260 F4280 F4480 Инк џет Печатач

DEN 1058.00
DEN 1176.00
-10 %
Количина на стоки


Компатибилен за
Боја
Количина
Капацитет
hp 300 XL
Црна
1
21ml
hp 300 XL
Ко lor
1
15 ml
Кертриџ за инсталација чекори : Чекор 1 / полетување на заштитни чип на патрон. Чекор 2 Отстранување на сина лента. Чекор 3 Инсталирајте инк-џет кертриџ, ве молиме имајте на ум дека повеќето од принтери треба да се користи со двете црна и боја касети заедно. Како што се компјутерски совети "мастило ниски" или "користи кертриџ" Ова е нормална ситуација, само кликнете на "ok"; ако на машината светла не се печати и flach, ве молиме притиснете на "stop / reset" копчето за околу пет секунди во кои се прикаже на компјутер, машината може да биде нормално се користи ; Понекогаш кертриџ не е призната на екранот од страна на печатач, ве молиме да ги избрише мастило кертриџ контакти со гума или алкохол, потоа се инсталирани во печатач повторно.
За Компатибилен HP300 HP 300 XL мастило кертриџ
За Deskjet F4280, Deskjet F4283, За Deskjet F4288, Deskjet F4500, За Desk Jet F4580, Desk Jet F4583 За Photosmart C4610, Photosmart C4640, За Photosmart C4650, Photosmart C4670, За Photosmart C4680 Photosmart C4683, За Photosmart C4685, Photosmart C4688, За Photosmart C4740, Photosmart C4780 За Photosmart C4783, Photosmart C4788, За Photosmart C4795, Photosmart C4798 За Photosmart Завист 100 e-Сите-во-Едно, За Photosmart Завист 110 e-Сите-во-Едно, За Photosmart Завист 120 e-Сите-во-Едно,
Објаснување ******** Можете да изберете боја која што треба ******** пакување : . Извоз на производ, изградена-во анти-статички торба Сертификат за производ : ISO9001 сертификат, SGS меѓународни attestations и ISO14001. Ако сте со користење на горенаведените модели на печатачи, можете целосно да бидат сигурни да се користи мастило кертриџ.Тоа е целосно споредливи со оригиналната боја, бидејќи оваа ставка го испечатите па се зборува, бојата се толку колоритни.ние можеме да се осигура дека вие ќе добиете пријатно изненаден од разумна цена под премисата на стоки " најдобри quanlity. Сликата е само за референца, вистинската точка е стандард. Било кој тип на мастило кертриџ, мастило и други производи saled од страна на нашата компанија, можете да се вратите безусловна ако не се задоволни од датумот на купување во рок од 30 дена; исто Така, може да наплата за ажурирање на печатач но предмети да се купи мора да бидат нови и не се користи. Брза Испорака имаме во овие акции и ќе despatch сите наредби на истиот работен ден обезбедување на што се добиени пред 3pm. Ние ги испратите сите предмети преку сад и ПРОЗОРЦИ, Британската Кралска Mail, Дојче Пост, Австралија Пост, освен ако поинаку не се бара, и во повеќето случаи предмети arive наредниот ден (од понеделник до сабота). Плаќање Ние го прифатат плаќање преку Pay Pal, Чек или Кредитна / Дебитна Картичка. Ве молиме забележете дека во случај на Чекови стоки ќе бидат despatch еднаш чек е расчисти

Тип:
мастило кертриџ
боја:
LM,C,M,Y,K
Бренд Име:
COAAP
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Кертриџ за Статус:
Целосна
Функција:
Повторно Произведени
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
C4650 C4670 C4740 C4780 Завист 100 110 120
Обоени:
Yes
За Deskjet F4280 F4283,:
За Deskjet F4288 F4500
За DeskJet F4580 F4583 :
За Photosmart C4610 C4640
За Photosmart C4650 C4670:
За Photosmart C4680 C4683
За Photosmart C4685 C4688:
За Photosmart C4740 C4780
За Photosmart C4783 C4788:
За Photosmart C4795 C4798
За Photosmart Завист 100 e-Сите-во-Едно:
За Photosmart Завист 110 e-Сите-во-Едно
За Photosmart Завист 120 e-Сите-во-Едно:
Компатибилен hp300 HP 300XL
R

Тие исто така купуваат со овој производ