.

.

Бесплатни shiping 48V 50AH 2000W Електричен велосипед Литиум батерија 48V 50AH велосипед батерија 18650 Ќелија со 50A BMS и Полначот 5A

Бесплатни shiping 48V 50AH 2000W Електричен велосипед Литиум батерија 48V 50AH велосипед батерија 18650 Ќелија со 50A BMS и Полначот

DEN 34080.00
Количина на стоки

Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5.
Предности :
1.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3. Долг циклус живот; Што изразува циклус живот до 800 циклуси
5.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.Бесплатен превозот Голем Капацитет 48v 50ah 2000 W електричен велосипед Литиум батерија 48 V 50 AH велосипед батеријата 26650 5000mah мобилен 50 A BMS + 5 A Полнач
Литиум батерија карактеристики :
1. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5. Висок работен напон за еден батеријата клетки
3.
Ние ќе плаќаат данок во. Голем overcharge толеранција и безбедно извршување
12. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна. Само рамнотежа
Плаќање :
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски.
Не ја користите или ја напушти батеријата во близина на извор на топлина како оган или грејач
Употребата на батерија полнач специјално за таа намена при полнење на батеријата. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2.
Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за
Батерија За Квалитет :
1. Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна. Брзо полнење
10. Литиум Батерија
2.5 ах 18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
260pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
41+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
54.
Мерки на претпазливост :
Не се потопи батеријата во вода или seawater, и чувајте ја батеријата на ладно и суво околните ако тоа стои страна. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач,
анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски.
Не штрајк, газат или фрли на батеријата. Поедноставување на батеријата за управување со систем (BMS) и батерија полнач
7.
Клиентите не треба да се обрне било царинска бесплатно преку ДПД превозот.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации. Мала тежина, мала големина
11.
Времето за испорака е обично 8-12 дена по испраќањето.
За Швајцарија, Норвешка купувачи
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе воздухот во Франција прво,потоа до дестинацијата
земји преку ДПД или UPS. Вграден-во 50 A BMS одбор
3.Тежината е повеќе полесни
2. Висока енергетска густина
2.
Не обратна позиција и негативни терминали.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој .Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку сигурна исплата
процесот или зачувам
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
Не поврзувајте батеријата електроди на електричен штекер. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2. Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро
6.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања
мора да се заврши во рок од 3 дена.

Тип:
Литиум Батерија
Напон:
48v
Капацитет:
> 40Ah
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
48v
Тип:
Литиум Батерија
Гаранција:
1 години
Моќност:
2000w
Големина:
250*210*140mm
случај:
ПВЦ
Мобилен Комбинација:
20 паралелно 13 серија
R

Тие исто така купуваат со овој производ