.

.

Алуминиум Густина Мерење на Купот 37cc/ml 50cc/ml 100cc/ml Специфична Тежина Првенство Висока Прецизност Густина Првенство За Лабораторија за Тестирање

Алуминиум Густина Мерење на Купот 37cc/ml 50cc/ml 100cc/ml Специфична Тежина Првенство Висока Прецизност Густина Првенство За

DEN 3312.00
Количина на стоки

37/50/100cc/ml Алуминиум Густина Мерење на Купот/ Специфична Тежина Купот/ Висока Прецизност Густина Првенство За Лабораторија за Тестирање
Опис :
Густината на слој, исто така познат како Густина(Специфична Тежина)Чаши. Pycnometers се користи за да се утврди специфична тежина по единица волумен на течност во дадена температура.
Овој инструмент се состои од цилиндрична сад и покрива со една дупка за издувни гасови од вишокот течност за вишокот Боја(или Мастило)да биде отстранет кога купот поклопецот е притискање на цврсто. Со тоа, исто така, ќе се осигура дека нема меурчиња (или џебови на воздухот) се заробени.
Тоа е во согласност со DIN 53217,ISO 2811,и БС 3900 A19.
Техника параметри :
1. Нерѓосувачки челик прецизност инструмент за утврдување на специфична тежина на бои и слични производи.
2. Постојат три различни големината на густината чаши :
(1) ISO стандард големина : 100ml волумен;
(2) 50мл специфичен волумен;
(3) 37ml волумен GB стандардна големина.
3. Толеранција на 1mg (0.001%) е загарантирана. Тестирањето се врши во согласност со ISO на 23°C±2°C.
Нарачка информации
Капацитет
Единица
Материјал
BGD 296/1
37cc/ml
Метрички
Алуминиум
BGD 296/2
50cc/ml
Метрички
Алуминиум
BGD 296/3
50cc/ml
Метрички
Нерѓосувачки челик
BGD 296/4
100cc/ml
Метрички
Алуминиум
BGD 296/5
100cc/ml
Метрички
Нерѓосувачки челик
Постапка :
1. Тежат чисти густина куп празни и снимање на тежина
2. Темперамент густина првенство и тест течност (20°C ± 0.5°C; 68°С±1.0°F)
3. Пополнете густина првенство
4. Стави маска на без нервира
5. Избегнувајте воздушни меури
6. Отстрани потопуваат течни внимателно со абсорбента крпа
7. Тежат исполнет густина првенство
8. Да се пресмета густина
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги пријават истите со цел vaule.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас. За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка. 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Запад Унија (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации :
1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Ви благодарам многу !

боја:
37ccml, 50ccml, 100ccml
Број На Модел На:
BGD 296
Тип:
густината на купот
Материјал:
Алуминиум
единица:
Метрички
Стандард:
DIN 53217,ISO 2811,и БС 3900 A19
Употреба:
Комерцијални Производство
Тип:
Густина Сертификати
Точноста:
Во рамките на 1mg (0.001%)
Примена:
Тестирање на густината на лабораторија за тестирање
Работа Tempreture:
23 степен +/- 2 степен
Капацитет:
37cc/ml / 50cc/ml / 100cc/ml
R

Тие исто така купуваат со овој производ