.

.

960P 4g 3g gsm lte слотот за sim картичката ip безбедносната камера IP67 водоотпорен отворен куршум безжична камера за видео надзор WiFi надзор камера

960P 4g 3g gsm lte слотот за sim картичката ip безбедносната камера IP67 водоотпорен отворен куршум безжична камера за видео

DEN 5191.00
DEN 5191.20
-0 %
Количина на стоки


Еве некои од главните воведување на стоката, pls ве молиме проверете внимателно
- Каде е 4 G 3 G камера најчесто се користи.
Местото што имаат стабилни 4g сигнал, но не мора Wi Fi или кабелска Интернет(како што е : поле, фарма, садење база, изградба на сајт и така натаму)
-Ако ви треба звучникот, pls контактирајте со продавачот на промена на цената
- Како се прави паметен мобилен телефон за пристап на 4 G камера?(Детално ману ќе дојде со камера)
1. Отстранете го задниот капак на камерата, вметнување на 4 G SIM картичка и SD-картичката.
2. Моќта на камерата со поврзување на адаптер
3. Преземете СТАН "Cam Hi" на вашиот мобилен телефон
4. Поврзете на Wi Fi на 4 G камера"4 GIP_00" И пребарување на камерата во LAN страна на СТАН, се Поврзете со посета на видео
5.Нашата демонстрација на 2mp камера, UID : ZZZZ-296442-ADFED , Лозинка : 4000667166
- Поддршка 2g на 3g 4g микро SIM картичката
- Max поддршка 128 GB SD картичка , видеото може да биде само storaged во sd картичка, можете да го преземете на репродукција преку мобилен СТАН и КОМПЈУТЕР Клиент со мрежа датум на далечина, без датум од страна на поврзување на своите Wi Fi и на локално ниво
- Еве неколку тип на 4g Модул,
pls ве молиме проверете кој е во костим за бендови на вашата SIM картичка,
и се јавите на продавачот со право модул
Модел(PCIE) Поддршка на бендови EC20-C ФЛОПИ LTE : Б1/Б3/Б8;
TDD LTE : B38/B39/B40/B41;
TDSCDMA : B34/B39;
WCDMA : Б1/Б8;
GSM : 900/1800 EC25-V ФЛОПИ LTE : Б4/B13 EC25-АУ ФЛОПИ LTE : B1/B2/Б3/Б4/B5/B7/Б8/28;
TDD LTE : B40;
WCDMA : B1/B2/B5/Б8;
GSM : B2/Б3/B5/Б8; EC25-E ФЛОПИ LTE : Б1/Б3/B5/B7/Б8/B20;
TDD LTE : B38/B40/B41;
WCDMA : Б1/B5/Б8;
GSM : Б3/Б8; EC25-ЕДНА ФЛОПИ LTE : B2/Б4/Б12;
WCDMA : B2/Б4/Б5; EC25-J ФЛОПИ LTE : Б1/Б3/Б8/B18/B19/B26;
TDD LTE : B41;
WCDMA : Б1/B6/Б8/B19;
- Поддршка неколку следи начин :
1.Далечинско следење од страна на 4g
2. На локално ниво се следи од страна на Wi Fi на камерата
3.Мрежен кабел
- По вметнете ја SIM за камерата, тоа е како wifi рутер, можете да ги поврзете своите wifi да сурфате на Интернет
- Plug and play, само треба да ја вметнете SIM картичката и моќта на камерата
- IP67 водоотпорен , suitfor отворено дождлив ден
- Поддршка аудио следење, 1 начин аудио влез
- Мобилен СТАН : Cam Hi, поддршка на p2p функција.
- Поддршка движење откривање, e-mail алармот
- Складирање видео од sd картичка
Складирање распоред
(Тоа е време за главниот поток,потокот е прилагодлив) Складирање/Дефиниција 720 P/960 P 1080 P 16 G За 3 дена, За 1 ден 32 G За 7 дена, 2-3 дена 64 G За 14 дена 6-7 дена 128 G За 28 дена од 13 до 15 дена answer : ___________________________ Note : Ова е за вашиот референца само,
складирање време е малку поинаква база на животната средина
Едноставно упатство

Сензор Големина:
960P Не SD Картичка, 960P 32G SD Картичка, 960P 64G SD Картичка, 960P 128G SD Картичка
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Фокус:
3.6 мм, 6mm
Висока Дефиниција:
960P HD
IR Растојание(м):
40-70M
Напојување:
Нормално
Агол На Гледање (Степен):
75°
Поддржани Мобилни Системи:
iOS,Android
Потрошувачка На Енергија(W):
боја:
Сребро.
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Поддржани Оперативни Системи:
Windows Vista,Прозорци 10,За Windows 7,Windows 8,Mac os,Windows XP
Технологија:
Инфраред
Димензии (L x W x D)(mm):
190x100x75mm
Алармот Акција:
FTP Фото,e-mail Фотографија,Локалните Алармот
Стил:
Куршум Камера
Складирање:
128g
Број На Модел На:
YZ-H213W7A-FG
Леќа (mm):
6mm,3.6 mm
Аудио Излез:
Никој
Сензор:
CMOS
is_customized:
Yes
Ѕидот Заградата:
страна
Мрежен Интерфејс:
4G
Минимална Осветлување(Лукс):
боја
тф-картичка:
128G ТФ-Картичка
Инсталација:
страна
Тип:
ip камера
Напојување(V):
Напојување
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Конективност:
4G
Бренд Име:
YUZUN
4G системи за видео надзор безжична безбедност :
Водоотпорна ip67 одговараат за отворено
4g 3g слотот за sim картичката:
Локалните Backup
p2p 4g 3g отворено камера:
onvif надзор камера
R

Тие исто така купуваат со овој производ