.

.

DC 3-32V Текст AC 24-480V Излез РБС 75A Цврста Состојба Реле РБС-75DA РБС-75 DA за ПИД Температура Контролер Напонски Трансформатор.

DC 3-32V Текст AC 24-480V Излез РБС 75A Цврста Состојба Реле РБС-75DA РБС-75 DA за ПИД Температура Контролер Напонски Трансформатор.

DEN 383.52
Количина на стоки


Број На Модел Вовед
Ве молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.
Струја на Опрема/Сооднос= Тековни на РБС
Струја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема
(Односот зависи од видот на вашата опрема)
Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%
За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,
ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,
на вентилаторот за ладење е потребно.
DC 3-32 V Текст AC 24-480 V Излез РБС 75 A Цврста Состојба Реле РБС-75 DA РБС-75 DA за ПИД Температура Контролер Напонски Трансформатор.
Спецификација : Име на Производ Цврста Состојба Реле Број на Модел на РБС-75 DA Материјал Метал, Смола, Електрични Делови Работат на струјата 75 A Текст 3-32 V DC Излез 24-380 V AC Димензии (Прибл.) 6.2 x x 4.5 2.3 см / 2.44" x 1.77" x 0.9" (L*W*T) Боја Како Слика се Прикажува Губење на 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба Реле
Опис : Цврста Состојба Реле идеален за автоматска контрола на процесот апликација, мора да компонента за температура контролер и други машини систем за контрола.
Можете да изберете и други модели на РБС во следнава листа. Тип Amper DA АА ДД VA DA-H АА-H
Ние сме фабрика,
ние може да обезбеди OEM услуга да се печати вашето лого на Реле,
ако добиете каква било потреба, слободно контактирајте со нас да ни испратите порака.

Теорија:
цврста состојба реле
Заштита На Функција:
Запечатени
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Број На Модел На:
РБС-75DA
Употреба:
Општа Намена
is_customized:
Yes
Големина:
Subminiature
R

Тие исто така купуваат со овој производ